• YALI GRUBU’NDAN CİZRE AÇIKLAMASI!

  Göztepe Yalı Grubu’ndan çok konuşulacak Cizre Açıklaması: “İstiklal marşında hoparlörün sesi kısıldı, Vali ve Kaymakam da dahil kimse ayağa kalkmadı."

  20:17:37 | 2014-10-30

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

  HABER: YİĞİT İMİRDOĞAN

  Göztepe Yalı Grubu’ndan çok konuşulacak Cizre Açıklaması: “İstiklal marşında hoparlörün sesi kısıldı, Vali ve Kaymakam da dahil kimse ayağa kalkmadı. Ayağa kalkan Göztepe yöneticilerinin üzerlerine ise oturmaları için yanan sigara attılar “oturun lan şerefsizler burası Kürdistan” diyerek birçok küfür ettiler. BijiApo diye bağırdılar…

  Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur maçında Cizrespor deplasmanından 2-0’lık mağlubiyetle ayrılan ve gruplara kalamayan Göztepe’de Yalı Grubu Cizrespor maçı hakkında basın açıklaması yaptı.

  İşte o açıklama:

  “Bilindiği gibi dün oynanan (zorla oynatılan) Türkiye kupası 3. Tur eleme mücadelesinde TÜRKİYE CUMHURİYETİ sınırları içinde bulunan Cizre’de, Cizrespor ile Göztepemiz karşılaşmış. Çok şükür ki ölen ve yaralanan olmamıştır!

  Kura çekildiği günden itibaren bas bas bağırmamıza rağmen ne federasyon, ne İzmir valiliği, ne belediye başkanları, ne İzmir milletvekilleri hiçbir kimse bizlerin yanında olmadı her zaman olduğu gibi İzmirliler olarak yine üvey evlat muamelesi gördük.

  Bizim de Mart ayında yapmayı düşündüğünüz seçimlerde illaki bir sözümüz olacaktır sizlere, neyse ki görmüş olduk aslında ne milletvekiline ne belediye başkanına bizim kimseye ihtiyacımız yokmuş. Dün Cizre’ye kafilemiz ve taraftarlarımız aslanlar gibi gittiler geldiler.

  Ancak nasıl gidip geldiler birazcık bundan bahsedelim:

  İzmir’den hareket edip Şırnak havaalanına inen kafilemize daha havaalanında saldırılar başladı, kafilemiz zırhlı araçlarla stada götürülürken havai fişek, molotof ve taşlarla saldırıldı. O bölgede ki olayları elbette hepimiz biliyoruz bilmesine de bu bir futbol karşılaşması daha önce 2 takım hiç karşılaşmamış bu neyin husumeti bu neyin öfkesi? Maç bittikten sonra bu olaylar olsa bir nebze anlaşılabilir belki,  derler ki şu harekete şu yüzden kızdık bu yüzden size saldırdık. Ama maç öncesi bunları yaşamak hiçbir futbol taraftarının ya da seyircisinin yapacağı bir şey değildir, orada olan öfke Göztepemiz’le de alakalı bir durum değil. Hadi diyelim ki bunu  örgüt mensupları yaptı Cizre halkı bizi bağrına basacaktır. Zaten biz iyi niyetimizle Cizre-Göztepe ortak atkısı yaptırıp orada dağıtıyoruz. Sahaya antrenman yapmaya çıkan futbolcularımıza her türlü yanıcı madde atılıyor emniyet güçlerinin de yapabileceği bir şey yokmuş. BURASI YENİ TÜRKİYE!

  Çünkü 1000 kişilik kapasitesi olan stadyuma çevre il ve ilçelerden gelenlerle birlikte 10 bin üzerinde  seyirci alındı. Çatılarda, stad duvarlarında, balkonlarda hatta tribünlerin çatısında bile seyirci vardı. Bir polisin maç öncesinde arkadaşlarımıza söylediği ise çok ENTRESAN!

  Polis diyor ki, “çatılarda bulunanların çoğunun ellerinde molotof vardır ters bir durumda sahaya atabilirler”  arkadaşlarımız ise  “madem olduğunu biliyorsunuz neden almıyorsunuz?” Polisin verdiği cevap ise çok daha vahim “burası İzmir değil, burada işler bu şekilde gitmiyor.” Düşünsenize böyle bir ortamda maç oynuyorsunuz ve Göztepe’nin galibiyet almasını bekliyorsunuz. Bu maç için bilet bile basılmadı, girenlerin üstleri bile aranmadı!  BURASI YENİ TÜRKİYE!

  İzmir’de parfüm şişelerine, anahtarlara, hatta şemsiyelere dahi el koyan emniyetin Cizre’de bulunan meslektaşlarından bir şeyler öğrenmesi gerektiğini düşünüyoruz. İllaki Cizre’de görev yapanlar İzmir’de görev yapanlara göre daha tecrübelidir ve bir bildikleri vardır. Zaten futbolcularımız için böyle bir ortamda kirli oyunlarla hazırlanan bir zeminde belli başına psikolojik bir baskı oluşturuldu. BURASI YENİ TÜRKİYE!

  Cizre’ye giden taraftarlarımız ve yöneticilerimiz “güvenliğinizi sağlayamayız” denilerek  güvenli bir binaya götürüldüler ve kapıyı üzerlerinden kilitlediler, tuvalete gitmek için bile kapıyı çalıp silahlı bir polis eşliğinde tuvalete gittiler. İstiklal marşında hoparlörün sesi kısıldı, kimse ayağa kalkmadı Vali ve Kaymakam da buna dahil. Ayağa kalkan yöneticilerimizin üzerlerine ise oturmaları için yanan sigara attılar “oturun lan şerefsizler burası Kürdistan” diyerek birçok küfür ettiler. BijiApo diye bağırdılar, “Apo’ya söz verdik kupayı alamazsak daKobane’yi alacağız” diye pankart açtılar ve kimse buna müdahale etmedi… BURASI YENİ TÜRKİYE !

   Böyle bir ortamda maç başladı. 90 dakika boyunca sahaya ve yedek kulübemize patlayıcı madde atıldı. 63. Dakikada sahaya göz yaşartıcı bomba düşmesi sebebiyle maç hakem tarafından durduruldu. Seyircileri de etkileyen yoğun gazdan kaçmak için onlarca kişi sahaya girdi, gözlemci ise hakeme “hocam bir şey yok bunlar normal şeyler sen maçı devam ettir” dedi ve maç başladı. BURASI YENİ TÜRKİYE!

  Hakem de korkmuş olma ki 85. Dakikada alakasız uyduruk bir penaltı çaldı hem de hiçbir kimsenin hiçbir müdahalesi olmadan, hakeme “hocam kimin müdahalesi var kime çaldın” diye sorduklarında “ben de bilmiyorum ama çalmam gerekliydi” diye cevap verdi. BURASI YENİ TÜRKİYE !

  Penaltı kaçtı ama hakemin suratı “Allah kahretsin nasıl kaçar bu penaltı” der gibi bembeyaz olmuş hayırdır bu nasıl bir iştir! Nitekim 2 dakikada uyduruk 2 gol yedik ve en az 20-30 kişi golden sonra sahaya indi. Ya o golü biz atsaydık ne olurdu?  Maç sonu ise iğne atsan yere düşmez misali binlerce kişinin sahaya inmesiyle sahanın yeşili bile görünmüyordu. Ya biz kazansaydık ne olurdu? 

  Maç sonunda yaşananlar ise daha da ENTRESAN!

  Maç bitmiş, polis binada bulunan taraftarımızı ve yöneticilerimizi biraz bekletildikten sonra tahliye etmek için stadın içinden geçeceklerini söylüyor. Şaka gibi.. Hala stadın içinde sevinen binlerce Cizreli var ama ne hikmetse 2 saattir asan kesen küfür eden patlayıcı madde atan Cizreliler gitmiş sanki başkaları gelmiş, bizim kafilemizi alkışlıyorlar forma istiyorlar “kardeşimizsiniz bir daha gelin” falan diyorlar… BURASI YENİ TÜRKİYE !

  Sonradan öğreniyoruz ki bankalardan krediler çekilmiş İddaa’ya yatırılmış, iddia kuponları tutmuş parayı kazanmışlar hepsinin yüzleri gülüyor. İddaa programında Cizre’ye 6.00 TL veriyordu, bahis sitelerinde ise bu oran 6.50 TL düşünsenize 1000 TL’ye 6.500 TL, buna birde 7.50 oranlı Tuzlaspor maçını ekleyin 1000 TL’ye tam tamına 45.000 TL alıyorsunuz. Ne kadar ENTRESAN BURASI YENİ TÜRKİYE!

  Neyse ki kafilemiz sağ salim İzmir’e döndüler ve binlerce Göztepe sevdalısı onları marşımız ve Mustafa Kemal’in askerleriyiz sloganları ile karşıladılar. Kafilemiz döndü dönmesine de yaşadıkları psikolojiyi bakalım nasıl üzerlerinden atacaklar. Ya korkusuz bir futbolcu olsaydı orada bir gol atsaydı yaşanacakların hesabını kim verecekti, hala çözüm süreci mi denilecekti? Denilecek şey belli, BURASI YENİ TÜRKİYE!

  Orada yaşananların hükümet, federasyon, muhalefet partileri, Şırnak valisi, Cizre kaymakamı böyle olmasını istediler. Her şeyden haberliydiler. Organize işler filmi gibiydi. Her plan tıkır tıkır işliyordu. Vali her telefon açana “ben maç iptal eden bir vali olmak istemiyorum” diyerek olaylara ayna tutup yangına körük ile gitmiştir. Çünkü maç iptal olursa orada yaşanan olaylar iyice ayyuka çıkacak basın üzerine gidecekti. Ama maç oynanıp Cizre kazandığı takdirde bir nebze de olsa olayların yeri kutlamalara bırakılacaktı. Her şey planlandığı gibi oldu zaten. Aynı vali ne yapsa beğenirsiniz.. Türkiye Cumhuriyeti devletinin maaşlı valisi, İstiklal marşında ayağa kalkmamıştır, aynı vali 63. Dakika da olaylar çıktığı sırada gizlice sıvışarak stattan kaçmıştır. BURASI YENİ TÜRKİYE!

  Vali bir şehrin en üst düzey yöneticisi olabilir ama o şehrin sahibi değildir, kendi başına karar veremez. Valinin görevi halkın güvenliğini sağlamaktır, halkın hayatını tehlikeye atmak değildir!

  Böyle bir zamanda böyle bir ilçede tehlike arz eden bir statta maç oynattıran futbolun katili ey TFF!  

  Passolig’i çıkardın taraftarları stattan uzaklaştırdın insanları futboldan soğuttun, deplasman yasakları getirdin taraftarları ötekileştirdin birbirinden uzaklaştırdın, milli takımımız ufacık ülke takımlarından fark yer hale geldi. Kaç turnuvadır ne dünya kupası ne Avrupa kupasına katılamıyoruz. Takımlar şikeler yüzünden Avrupa’ya gidemiyor gitseler bile fark yiyorlar başarısız bir ülke futbolu var. Başakşehir, Osmanlıspor ve saçma sapan belediye takımlarını icat ettiniz. Türkiye kupasında ağabeydik gubidik takımlar var. Bilmiyorsunuz anlamaya da çalışmıyorsunuz, taraftar olmayan bir ülke de futbol gelişmez!

  Baktınız Göztepe’nin olduğu lig de passolig yok! Göztepe’ye önce deplasman yasakları verelim bezdirelim stada gelmesinler, dediniz. Yine de sevdamızın peşinden her yere gittik. Baktınız Göztepe taraftarının büyümesini çoğalmasını bu şekilde de durduramadınız, Göztepe 2. Ligde 20 bin taraftara oynuyor, Bandırmaspor maçından sonra önce para cezası verdiniz sonra Diyarbakır Büyükşehir BelediyeSpor maçına bir gün kala seyirci yasağı getirdiniz.

  En son yetmezmiş gibi Türkiye kupasında karşılaşacağımız Cizrespor maçının stadını maça 2 gün kala açıklıyorsunuz. Terör olaylarının en çok bulunduğu bölgede nasıl güvenlik sağlanacak, nasıl orda misafir takım galibiyet için oynayacak bunu bir zahmet futbolsever insanlara anlatın lütfen. Babanızın çiftliği ya federasyon nasılsa ben yaparım kulüpler taraftarlar da mecbur uyacak mantığıyla hareket ediyorsunuz ama unutmayın gün olur devran döner, bu taraftarlar hesabını hepinizden sorar!

  Artık taraftarı olan Türk futbolunun hakkını veren takımlardan elinizi çekin, Göztepemizi ve diğer takımları rahat bırakın, yoksa bir gün bu taraftarlar birleşip hiç ummadığınız bir anda kapınıza dayanır. Aklınızı başınıza alın kimsenin de piyonu olmayın!

  Türkiye kupası yayıncı kuruluşu neden bu karşılaşmayı yayınlamamıştır, sebebi nedir ya da yayınlanmamasını kimler istemiştir?! Bırakın yayın yapmayı bütün maçların özetlerini vermek zorunda olan yayıncı kuruluş neden bu maçın özetini verememektedir? Yayıncı kuruluş kime, neden, nasıl hizmet etmektedir?!

  Gelelim hükümet yetkililerine.. İçişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı böyle bir maçın olacağından ve Cizre’de oynatılacağından hiç mi haberleri yoktu, yada müdahil olmak mı istemediler? İzmirli 30 tane milletvekili nerdeydiler, neden oy aldıkları şehrin insanlarına sahip çıkmıyorlar? Seçim zamanı gelince şirin gözükmeyi çok iyi beceriyorsunuz ancak böyle zamanlar da İzmirli gibi halkınıza sahip çıkmayı bilmiyorsunuz.

  Ne yazık ki canım ülkemizde futbol bitmiş, ama daha vahimi ülkemiz bitmiş futbol bitse ne olur. Gazi Mustafa Kemal ve şanlı ordusunun kanlarıyla kazandığı ülkemizde şu an hainler kol gezmekte. Suç onlarda mı? Tabiî ki de değil onlara yüz verenlerde, gördüklerini görmemezlikten gelenlerde, ses çıkarmayanlarda, kendi çıkarları için ortaklık yapıp kişiliğini karakterini satanlarda.. Ama kimsenin korkmasına gerek yok. Tıpkı GÖZTEPEMİZİN korkmayıp Atatürk’ün kazandığı Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde olan Cizre’ye gittiği gibi.. Ve bütün hainler bilsin ki, hiçbir zaman bu topraklarda ve dünyanın her yerinde Mustafa Kemaller bitmeyecek.. Kimse aklından çıkarmasın ki Türkiye Cumhuriyeti  ilelebet payidar kalacaktır…”