• Ya Devlet başa, ya kuzgun leşe!..

  Ya devlet bu keşmekeşliğin hesabını sorumlularından soracak, ya da devletin kendisine verdiği bütçe ile siyasi algı oluşturan terlikli başkan yeniden seçim kazanarak yoluna devam edecek. Aydın’da bir milyar bütçeye sahip başka bir aday çıkıp seçime giremeyeceğine göre ya devletin hesap sorması için gerekeni el birliği ile ortaya koyacağız ya da yapılan her şeye eyvallah edeceğiz.

  04:09:25 | 2017-12-26

  Geçtiğimiz haftada kışın soğuk günlerine rağmen hareketli ve hararetli bir gündem hem Aydın’da hem de ulusalda devam etti.

  Ülke gündemi,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu itibarsızlaştırmaya ve İçişleri Bakanlığı’nın hareket alanını kısıtlamaya çalışan CHP’li siyasi oyuncularla FETÖ’yü ülkede bakanlığına bağlı tüm kurumlardan temizleyeceği yemini eden Soylu bakan arasında atışmalarla devam etti.

  Kazananı kim mi?

  Bakanlığını ve kendini itibarsızlaştırmak için FETÖ’yü ziyaret etmekle suçlanan Süleyman Soylu bahsi geçen tarihte Umre ziyaretinde olduğunu pasaport kaydı ile ispat edince küçük dilini yutanlar “daha Erkan Karaarslan dosyası açılmadı FETÖ ile bağlantı nasıl olurmuş hepiniz göreceksiniz” dediğinde halk deyimi ile deve kuşu misali kafalarını masanın altına gömdüler.

  Yani ülke siyasetinde bir haftadır bir FETÖ muhabbeti aldı başını gidiyor.

  Yerelde durum farklı mı?

  Nerdeeeee…

  Aydın’da belediyeler burnuna kadar FETÖ’ye batmış durumda.

  Zaman Gazetesi’ne 17-25 Aralık sürecinden sonra yüz binler veren Aydın Büyükşehir Belediyesi “Biz bunu Basın İlan Kurumu aracılığı ile verdik” diyerek zevahiri kurtarmaya çalışsa da Basın İlan Kurumu’nun ilan verilecek basın organını seçme hakkının olmadığını, sadece kesilen faturalardan payını kestiğini, bu iş içersinde hasbelkader bulunan herkes bilir.

  Yalnız ayrıntıdan kaçan başka bir durum daha var.

  Zaman Gazetesi FETÖ yayın grubunda reklâm ilan verilen tek gazete mi?

  Tabiki değil.

  Aydın’da kapatılan sahibinin FETÖ’den kaçak, çalışanlarının tutuklu bulunduğu Bakış Gazetesi 17-25 Aralık tarihine kadar bir liralık ilan reklâm alamazken, bu tarihten sonra bir anda tüm bayram ve kutlama ilanlarını alabilen bir gazete olmuştur yerelde.

  Zaman Gazetesi’ne ulusal olduğu için reklâm ilân verdiğini savunan Aydın Büyükşehir Belediyesi FETÖ’nün yerel basın organı kapatılan Bakış Gazetesi’ne FETÖ’nün milâdı kabul edilen tarihten sonra neden reklâm ve ilân vermiş olabilir ki!?

  Ne olacak canıııııım tamamen siyasi duygusallık..

  Neyse olay sadece Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde FETÖ’nün basın organları mı?

  Elbette değil.

  Şu anda FETÖ Terör Örgütü Üyesi olmak suçu ile yargılanan, yaklaşık 80 gündür firari durumdaki Sanık Erkan Karaarslan konusuna da biraz değinelim.

  Bizim Büyükşehir Belediyesi’nin terlikli başkanı katıldığı bir TV programında “Erkan Karaarslan benim değil belediyenin danışmanı, zaten ben kendisi ile şahsın aldığı bir ihale sonucu tanışmıştım yoksa tanımam etmem” şeklinde konuşmalar yapmıştı.

  Belki birilerini inandırabilir ama beni değil.

  Neden mi?

  Çünkü bu büyük üstat olduğu ileri sürülerek Aydın Belediyesi’ne gelen Erkan Karaarslan ile terlikli başkanın nasıl tanıştığına birebir tanığım.

  Nasıl mı?

  Yıl 2013 Haziran ayı idi.

  Erkan hoca yanında Önder Yeğen ile birlikte 5. katta bir odada terlikli başkanın da bulunduğu bir toplantıya bende iştirak ettim. Havadan, sudan muhabbetlerin sonrasında CHP Genel Merkezi’nde güçlü oldukları için ve yerel seçimlerin de yaklaşması sebebi ile aday belirleme konusunda terlikli başkana destek olacakları düşünülerek ve yapılan ihalelerde sorunlar olduğu için (Not: Sorunlu ihaleler kent meydanı ihalesi, otogar, battı çıktı ve belediye binası ihaleleri, yapılan ilk temizlik işleri ihalesi sorunlarından bahsetmiyorum çünkü o başlı başına bir köşe yazısı konusu) maliye kökenli danışmanlık yapan Erkan Hoca’ya ve ekibine ihtiyaç olduğundan çalışmalar şekillenmeye ve hızlanmaya başladı.

  İlk olarak Mali Hizmetler Müdürü olarak şimdilerin Genel Sekreter Yardımcısı olan Bülent Bozbaş Aydın Belediyesi’ne getirildi.

  Önceki Belediye Başkanı İlhami Ortekin’in bir sözü var.

  “Bunlar örümcek ağı gibidir müsaade edersen tüm binayı sararlar.”

  Bu sözde olduğu gibi Özlem Çerçioğlu ile ilişkileri güçlenen Erkan hoca grubu tüm belediyeyi resmen istila etti. Bundan sonraki süreçte şu anda Kültür Daire Başkanlığı’nda müdürlük yapan askeriyeden gelen bir zatı muhteremin sözü gibi benim Erkan hocaya vefa borcum var. Yani sizin anlayacağınız Erkan hoca grubu belediyeyi istila ettikçe hocalarına olan vefa borcunu ödemek için ver ihaleyi ver durumu.

  Erkan hocanın benimle bir görüşmemde bana dediği “artık ben bu belediyede oyun kurucuyum” sözünün gerçekliği bir anda tüm belediyede kılcal damarlara kadar hissedilmeye başlandı. Üst bürokrasiden tutun kimin belediyede işe alınacağına kadar her şey oyun kurucu olduğunu iddia eden Erkan hoca tarafından yönlendiriliyordu. Nasıl olsa Genel Merkez de sesini çıkarmaz, orada da arkamızda Tuncay Ceylan abimiz var havası ile her şey bahar şenlikleri havasındaydı.

  Şirketler kuruluyor, yönetim kurullarına istediği adamları atıyor, kendisi de dahil genel müdürlerini belirliyor, yılda bir milyar bütçe hazırladıkları Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni resmen babalarından kalan miras gibi istedikleri gibi kullanıyorlardı.

  Bizim terlikli başkan da vay efendim Aydın derebeyi misali para istesek Erkan hoca beş dakikada çözüyor, mevzuat desen bu hoca arasan bulunmaz, çevre desen Sayıştay’da, Mülkiyede FETÖ’den ihraç edilen Erkan hoca arkadaşları ile dolu, yeme de yanında yat terlikli başkanın keyfine diyecek yok.

  “Siyasi algı benden, bunu paraya çevirmek sizden, al Erkan hoca al” diyen başkan artık kimseyi dinlemez, hocaya sormadan karar almaz, başkanlık makamına çaycı almaz konuma geldi.

  Zaten FETÖ’nün de işleyiş tarzı bu değil mi?

  Yani bizim başkan her türlü FETÖ tezgâhının içerisinde etkin rol almaya başlamış oldu.

  Sonra da “Ben FETÖ’cü isem 80 milyon FETÖ’cü” diyerek postu deldirmeme çabası içine girdi.

  Ama buna çevrendeki dalkavuklar inansa da devlet inanmaz benden söylemesi.

  Sen bir milyar bütçeyi 2.5 yıl gibi bir süre FETÖ firarisi Erkan hocaya teslim edersen, sonra da “ben FETÖ’cü değilim” dersen buna kim inanır? Sadece kargalar inanır.

  Şimdi ne mi olacak?

  Ya devlet bu keşmekeşliğin hesabını sorumlularından soracak, ya da devletin kendisine verdiği bütçe ile siyasi algı oluşturan terlikli başkan yeniden seçim kazanarak yoluna devam edecek.

  Aydın’da bir milyar bütçeye sahip başka bir aday çıkıp seçime giremeyeceğine göre ya devletin hesap sorması için gerekeni el birliği ile ortaya koyacağız ya da yapılan her şeye eyvallah edeceğiz.

  Sonuç mu?

  YA DEVLET BAŞA, YA KUZGUN LEŞE!!!