• TÜRKİYE’NİN GURURU OLDULAR

  Aydın Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Balkan ülkelerinin katıldığı Tekerlekli Sandalye Basketbol Balkan Şampiyonası’nda Aydın’a kupa getirerek büyük bir başarıya imza attı.

  20:59:22 | 2014-10-01

  Aydın Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Kulübü (AYESK), Bulgaristan’da düzenlenen Balkan Şampiyonası’nda şampiyon oldular. Bulgaristan´ın Varna kentinde 25-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Balkan Şampiyonası'nda Aydın’ı temsil eden şampiyon basketçiler Aydın'ın gururu oldular.

  Aydın´da 12 yıl önce kurulan ve 10 sporcusu ile Deplasmanlı Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Lig’inde mücadele eden Aydın Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı (AYESK), Balkan ülkelerinin katıldığı Tekerlekli Sandalye Basketbol Balkan Şampiyonası’nda Aydın’a kupa getirerek büyük bir başarıya imza attı.

  Şampiyon Basketçiler, Atatürk Kent Meydanı’nda alkışlarla karşılandı. AYESK Başkanı Mehmet Güler ve oyuncular, 12 ülkeden 12 takımla yarıştıklarını ve Balkan Şampiyonu olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydederken "Turnuvaya şampiyonluk için gittik. Verdiğimiz sözü tuttuk ve Aydın’a Balkan Şampiyonluğunukazandırdık. Emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum. Şimdiki amacımız önümüzdeki ay başlayacak olan Deplasmanlı Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Ligi’nde şampiyon olmak" dedi.

  Şampiyonada; Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Yunanistan ve Türkiye kupa için şampiyonluk kupası için mücadele ederken kupayı Türkiye'yi temsil eden Aydın takımı kazandı.

  FİNALDE EV SAHİBİNİ YENDİLER

  Turnuvada ilk olarak Yunanistan takımı ile karşılaşan AYESK maçı 45-80 gibi farklı bir üstünlükle kazanmayı başardı. Turnuva boyunca zorlu rakiplerine karşı ter döken AYESK rakiplerini tek tek devirmeyi başardı. Ev sahibi Bulgaristan’ın Varna takımıyla final maçına çıkan AYESK, Varna’yı da 52-60 yenerek Balkan Şampiyonu oldu.