• Teşekkürler Haluk Alıcık…

  Sezona “Şampiyonluk” parolasıyla başlayan TFF 2. Lig takımlarından Nazilli Belediyespor’a ait Yıldırım Demirören Spor Tesisleri törenle açıldı.

  03:24:37 | 2017-09-16

  Nazilli Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yıldırım Demirören Spor Tesisleri törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Başsavcı Mehmet Akif Dönertaş, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekilleri Hüsnü Güreli ve Ali Dürüst, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu, Ali Düşmez, Mustafa Çağlar, Alaattin Aykaç, Kadir Kardaş, Tuna Narlıtepe, Tuncay Yanık ile Hamdi Kutual, Aydın MHP Eski Milletvekili Ali Uzunırmak, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, NTO Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Nazilli Belediyespor’da oynamış eski futbolcular, spor kulüpleri başkanları, işadamları, muhtarlar, kurum ve kuruluşların daire müdürleri, Nazilli Belediyespor’lu taraftarlar ve spor camiasından çok sayıda isim ve sporcular katıldı.

  Yapımına 2015 yılında başlanılan ve TFF ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın katkılarıyla tamamlanan Yıldırım Demirören Spor Tesisleri'nin açılışı için Nazilli'ye gelen heyet önce Kaymakam İbrahim Küçük’ü daha sonra da Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

  Ev sahipliği yapan Kaymakam Küçük ve Başkan Haluk Alıcık eşliğinde Yıldırım Demirören Spor Tesisleri'ne gelen heyet mehteran takımı ve sporcuların meşaleleri ile karşılanırken, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe Eski Asbaşkanı Hakan Dinçay'ın cenazesi nedeniyle kendi adını taşıyan tesislerin açılışına katılamadı.

  Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ile birlikte alana gelen TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli, Ali Dürüst, İcra Kurulu Başkanı Cengiz Zülfikaroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Çağlar ve Alaattin Aykaç kendilerini karşılayan mehteran takımı ile hatıra fotoğrafı çektirip törene geçtiler.

  ESAT ERGÜLER VE HALUK ALICIK NAZİLLİ SPORUN

  BAŞARILARINDA PAY SAHİBİ OLDULAR…

  Törende ilk konuşmayı yapan Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Erdoğan Eker, sporun amacına uygun yapıldığında toplumu kaynaştırıcı güce sahip olduğunu hatırlatarak “Sporda başarının tek yolunun da tesisleşmeden geçtiğini unutmayız. Nazilli Spor Olarak 91 takımın mücadele ettiği ikinci ve üçüncü lig kulüpler birliğinin yönetimindeyiz. Yaptığımız toplantılarda kulüplerimizden gelen en yoğun şikayet Belediyelerin kendilerine yeteri kadar yardım yapmaması iddialarıdır. Bu konuda Nazillispor olarak çok şanslıyız. Gerek şimdiki Başkanımız Haluk Alıcık gerekse ondan önceki Belediye Başkanımız Esat Ergüler çok ilginçtir ki gençliklerinde Nazillispor forması giymiş, Nazillispor’da futbol oynamış kişilerdir. Onlar Nazilli Spora bu sevgileri ile sahip çıkmışlar NAZİLLİ SPORUN Başarılarında en büyük pay sahibi olmuşlardır. Nazillispor’un başarılarını Nazilli’nin ve kendilerinin itibarı kabul etmişlerdir. Nazillispor onun için bugünlere gelmiştir. Bu tesisimize 2. lige çıktığımız yıl Nazilliye kadar gelip Nazillispor’un şampiyonluk kupasını Nazilli’de veren Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören’in ismini vermekten dolayı mutluyuz, gururluyuz. Amacımız Nazilli’den yeni Rıdvan Dilmen’lerin, Serkan Balcı’ların, Aydın Toscalılar’ın çıkmasını sağlamak ülke sporuna hediye etmektir. Bunu gerçekleştirirken hedefimiz Ulu Önder Atatürk’ün ‘Ben futbolcunun zeki, çevik ahlaklısını severim’ sözü Nazillisporda meşalemiz rehberimiz olacaktır. Bu tesisimizin Nazillimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

  TÜRK FUTBOLUNA EFSANE İSİMLER KAZANDIRDI

  Türk Futbolu'na efsane futbolcular kazandıran, mazisi başarılarla dolu büyük bir kulüp olan Nazilli Belediyespor'un bir ferdi olmaktan büyük onur ve gurur duyduğunu belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, "Tesislerimiz 6 çim saha, 2 sentetik saha, 2 kamp tesisi ile Türk futboluna hizmet etmek için mücadele etmekte olan profesyonel ligdeki çoğu kulüpte olmayan ve herkese örnek olacak devasa tesislere ve alanlara sahiptir. Bir dönem futbol oynayarak hizmet ettiğim kulübüme, bugün Onursal Başkan ve Belediye Başkanı olarak hizmet etmekten gurur duyuyorum" dedi.

  NAZİLLİ BELEDİYESPOR 4. EVLADIM

  Nazilli Belediyespor’un yaşam tarzı olduğunu ve aynı zamanda 4. evladı gibi olduğuna vurgu yaparak konuşmasına devam eden Haluk Alıcık şöyle dedi:

  “Allah’ ım benim dönemimde Nazilli Belediye sporumuzun nasıl 3. Ligden 2. Lige çıkarmayı nasip ettiyse, PTT 1. Lige ve Süper Lige de çıkarmayı da nasip etsin inşallah! Nazilli Belediyespor Kulübümüz 1967 yılında kuruldu. 2. Lig ve 3 Liglerde mücadele etti. 1974-1975 yılında 3. Ligden düşerek sonrasında kapandı. 1984 yılında Yeni Nazilli spor olarak kurulan Kulübümüz daha sonra Nazilli Belediyespor ismini almıştır. Kuruluşundan sonra 3. ve 2. Liglerde mücadele etti. En son 2011-2012 sezonunda şampiyon olarak Spor Toto 2. Lige yükseldi. Ligin son maçında benim bildiğim Türk futbolunda ilk defa 3. Ligden 2. Lige çıkan Kulübümüz, Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören’in elinden Şampiyonluk Kupasını almanın onurunu ve gururunu yaşadı. Kendi Şahsım Nazilli Belediyespor ailesi, Nazilli Halkım adına teşekkür ederim. Nazilli Belediyespor takımının futbol alt yapısı Hentbol, Basketbol (Erkek-Kız), Voleybol kız Hentbol Erkek, Masa Tenisi, Satranç, Güreş, Plaj Voleybolu, Tenis, Boks, Halter müsabakalarında 522 sporcumuz ile temsil edilmektedir. Nazilli Belediyespor Sosyal Tesisleri Eski Valimiz şuan İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız ve Federasyon Yöneticisi Cengiz Zülfikaroğlu’nun katılımıyla 19.10.2015 yılında temeli atılmış, 5 Milyon 200 Bin tl maliyetle tamamlanmıştır. Sosyal Tesisimiz yaklaşık 638 m2 lik alanda tasarlanarak 4 katlı, toplamda 2182 m2 ye sahiptir. 15.300 m2 yeşil anteraman sahası 2580 m2 parke taşı kaplanmış alana sahiptir. Tesisimsimizi Federasyondan 300 Bin tl, Spor Totodan 600 Bin tl, 4 Milyon 300 Bin tl’ si de Nazilli Belediyesi tarafından karşılanmıştır. Tesislerin hizmete girmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

  “HEM YETİŞTİR, HEM TÜRK SPORUNA KAZANDIR, HEM YARIŞTIR..”

  Futbol’un, barış ve kardeşlik köprüsünün oluşumunda önemli bir unsur olduğunu söyleyen, TFF Başkan Vekili Hüsnü Güreli, "Öncelikle isminin verildiği bu modern tesisin açılışına katılamayan Başkanımız Yıldırım Demirören'in sizlere sevgi, saygı ve selamlarını getirdim. Bugün, Belediye Başkanımızın da bahsini ettiği gibi, Fenerbahçe As Başkanı Hakan Dinçay'ın cenazesi nedeniyle çok istediği halde aramızda olamadı. Hakan Dinçay kardeşimize de Allah'tan rahmet diliyoruz. Mekânı Cennet olsun" diyerek futbol ve sporun önemini anlattı. Futbolun yüzyıllardır barış ve kardeşlik köprülerinin oluşmasında önemli bir unsur olduğunu kaydeden Başkanvekili Güreli, "Bu tesisin kurulumunda Sayın Yıldırım Demirören ile Belediye Başkanımız Haluk Alıcık'ın da ayrı bir yeri olduğunu da belirtmek istiyorum. Ne pahasına olursa olsun yarışmacılığı ön planda tutmak yerine 'Hem yetiştir, hem Türk Sporu'na kazandır, hem yarıştır" anlayışının Türk Futbolu'ndaki bir çok sorunu çözeceğine TFF olarak inanıyoruz. Bu nedenle son derece modern bir tesis yapılması ve Nazilli Belediyespor'un futbolcularına hizmete sunulması bizleri çok mutlu etti. TFF olarak temel hedefimiz, böyle tesislerimizin çoğalması için kulüplerimize destek olmak. 50. yılına bu sene ulaşmış olan Nazillispor olarak, inanıyorum ki, hayal ettiğiniz başarıların temelini bu tesislerde atacaksınız. İnşallah Nazilli Belediyespor önce 1. Lig'i arkasından da Süper Lig'i görecek. Bu açılış Türk Sporu'nun ihtiyacı olan dostluk köprüsüne de bir örnek teşkil edecek" diyerek tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

  “TÜRK SPORUNUN KURTULUŞU ALT YPIDAN GEÇİYOR..”

  Son konuşmayı yapan Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük "Nazilli için mutlu ve özel bir gün hepimizi sevinç duyuyoruz çok güzel bir tesise kavuştu Nazilli sporumuz ancak ben ikinci bir kez daha sevinç duyuyorum. Çünkü A Takımın bu tesise taşınmasıyla birlikte yan taraftaki A Takımın bu güne kadar kullanmış olduğu tesisler gençlik geliştirme merkezi olarak alt yapıya hizmet edecek. Bu vesileyle Türk Sporunun ve Türk futbolunun kurtuluşunun alt yapıdan geçtiğine inanan birisi olarak yıllardır da sporla ilgilenen birisi olarak o binanın bundan sonra Nazilli’deki spora ve ülkemizdeki spora katkısının büyük olacağına inanıyorum. Bu vesileyle sevincim daha da artıyor. Aynı zamanda ülkemizdeki stadyumların devasa stadyumlar yerine butik stadyumların ve daha kullanılabilecek stadyumlarla devam etmesi gerektiğine inanan birsi olduğumu bir defa daha ifade etmek istiyorum. Gençlerimize yönelik bu kadar tesisi yaparken, bu tesisleri onlara sunarken seyir zevkinin yanında aynı zamanda bu çocukların, bu gençlerin yarın oynayabilecekleri takımları olması açısından yabancı sınırlamasının üst liglerde mutlaka gerektiğini burada işaret etmek istiyorum. Yine buradaki tesise çok büyük destek veren ve sporun gelişmesine özel önem gösteren Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’a bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Spora önem verip sporla birlikte gençliği sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere hazırlamak zorundayız. Bu tesislerin yapımın da yine emeği geçen Futbol Fedarasyonu’na, Spor Toto teşkilatına, ismini burada sayamayacağımız tüm paydaşlara tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Umarım Nazilli Belediyespor için, Türk futbolu için hayırlı olur” dedi.

  Yapılan konuşma ve zeybek gösterilerinin ardından tesisler dua ile açıldı. Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük eşliğinde Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, tesislerin yapımında emeği geçen herkese teşekkür plaketi sunup Nazilli Belediyespor forması ile sağlıklı yaşam sandığı hediye etti. Ayrıca Nazillispor eski futbolcuları Erkan Ulaş ,Yalçın Günay, Ahmet Başa, Aktay Atilla, Osman Güntürkçin, Mümtaz Akman, Ahmet Baytekin, Mehmet Ali Özenir, Erkan Özdeneri, Mehmet Tapıcı, Tufan Akdemir, Mehmet Küsin, Doğan Akı plaketle onure edildi.

  FOTOĞRAFLAR: AYHAN ÖZTÜRK