• Şükrü Genç, FETÖ’cü Karaarslan ile ‘kanka’ çıktı…

  Sarıyer Belediye Başkanı Genç ile FETÖ’cü Karaarslan ‘kanka’ çıktı! 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra şirket sözleşmesi imzalayan ikili, Galatasaray maçında ve eğlence masasında selfie çekip paylaşmış!

  19:51:15 | 2016-12-27

  http://www.aksam.com.tr

  ERCAN ÖZTÜRK’ün “İhale selfiecileri” başlıklı haberi şöyle:

  15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle tüm yurtta başlayan FETÖ soruşturması çerçevesinde tutuklananlar arasında Erkan Karaarslan da bulunuyor. FETÖ’nün ‘Yerel Yönetimler İmamı’ olarak adlandırılan Karaarslan, İstanbul’daki CHP’li belediyelerden aldığı yüksek ihalelerle dikkat çekti. Hatta Avcılar ve Sarıyer Belediyesi’yle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ihale sözleşmesi yaptı. İstanbul Ticaret Odası’na 2013 yılında kaydı bulunan Sarbel Organizasyon Temizlik Spor Hizmetleri A.Ş.’nin kurucu yönetim kurulu başkanı olarak görünen Karaarslan'ın yanı sıra Nedim Günday’ın da ismi bulunuyor. Belediye şirketinin yönetimi daha sonraki yıllarda Karaarslan’ın kayınbiraderi Cem Özçay’ın üzerine devir yapılmış.

  VUR PATLASIN ÇAL OYNASIN! 

  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile FETÖ’cü Karaarslan’ın dostluklarının ihaleden ibaret olmadığı ortaya çıktı. Erkan Karaarslan’ın Instagram hesabında Şükrü Genç ile çok sayıda fotoğrafı olduğu belirlendi.

  Galatasaray maçında Karaarslan ile selfie yapan Başkan Genç, akşam yemeklerini de Karaarslan ile yemiş. Karaarslan’ın Başkan Genç ile birlikte çekilmiş fotoğrafların altına sürekli ‘Dostlarla sohbet’, ‘Dostlarla akşam yemeği’ notunu düşmüş. 

  Taşeron işçi üzerine şirket kurdurtmuş

  Karaarslan, 2013 yılında Serhan Seyhan adına kurdurduğu AYBEL A.Ş.'yi, hiçbir faaliyette bulunmadan Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne devrediyor. Bu şirketin başına ise Genel Müdür olarak bacanağı Muharrem Şanlı'yı getiren Karaarslan, aynı modeli, İMAR A.Ş.'de de uyguluyor.

  Söke'de taşeron işçi olan Çağdaş Sölpük adına İMAR A.Ş.'yi kurduran Karaarslan, şirketi Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devrettikten sonra şirketin başına kendi geçiyor. Bacanağı Şanlı ve Aydın’daki 1 numaralı adamı Bülent Bozbaş'ı yönetim kuruluna dahil eden Karaarslan, yeğeni Ümit Erkan'ı genel müdür yapıyor. AY JEOTERMAL A.Ş.'yi de Çağdaş Sölpük adına kurduran Karaarslan, şirketi Büyükşehir'e bağışlanmasının ardından yönetim kurulunu yine kendi ekibinden oluşturuyor.