• Şırnak'ta 13 şehit…

  Şırnak'ın Şenoba ilçesinde helikopter düştü. Biri Tümen Komutanı olmak üzere 13 şehidimiz var.

  23:04:29 | 2017-05-31

  Acı haber Şırnak'tan geldi. 23. Tümen Komutanlığına ait ait Coogeer tipi helikopterin Şırnak'ın Şenoba bölgesinde düştüğü bildirildi. Şırnak Valiliği, kazanın kalkıştan 3 dakika sonra meydana geldiğini ve helikopterin yüksek gerilim hattına takılıp düştüğünü açıkladı. TSK, 13 askerin şehit olduğunu açıkladı.

  Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan ve içerisinde 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile albay ve yarbayların da bulunduğu helikopter düştü. Helikopterin Uludere-Beytüşşebap yüksek gerilim hattına çarpması sonucu düştüğü ifade edildi.

  Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın da Şırnak'a gittiği belirtildi.

  Edinilen bilgilere göre, akşam saatlerinde Şenoba'dan birlikleri denetlemek amacıyla kalkan ve içerisinde 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile albay ve yarbayların da bulunduğu Coogeer tipi helikopter ile Irak sınırında bulunan Uludere ilçesine bağlı Şenoba mevkiinde irtibat kesildi. Bir süre sonra helikopterin düştüğü belirlendi. Olay yerine helikopterler ve zırhlı araçlarla çok sayıda asker ile ambulans sevk edildi.

  İLK AÇIKLAMA VALİLİKTEN..

  Şırnak Valiliği'nin kazaya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

  "Şenoba Bölgesi'nden kalkan Cougar tipi helikopterin kalktıktan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılması sonucu düşmüştür. Olay yerine kurtarma ekiplerimiz intikal etmiştir. Bölgede incelemeler sürerken, helikoptere ulaşılıp ulaşılamadığı henüz teyit edilmedi."

  TSK: 13 ASKER ŞEHİT VAR..

  TSK, 13 askerin şehit olduğunu açıkladı.

  TSK'nın açıklaması şöyle;

  “31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan ve içinde 13 personelimizin bulunduğu AS 532 COUGAR tipi bir helikopter, kalkışından kısa bir süre sonra, ilk alınan bilgilere göre, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55 sularında kaza kırıma uğramıştır. Olayla ilgili inceleme devam etmektedir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızın şehit olduğu bilgisi alınmıştır.”

  ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ...

  Tümgeneral Aydoğan Aydın

  Albay Oğuzhan Küçükdemir

  Albay Gökhan Peker

  Yüzbaşı Songül Yakut

  Binbaşı Koray Onay

  Yüzbaşı İlker Acar

  Yüzbaşı Nuri Şener

  Başçavuş Mehmet Erdoğan

  Uzman Çavuş Zeki Koç

  Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak

  Pilot Üstteğmen Abdülmüttalip Kesikbaş

  Başçavuş Fevzi Kıral

  Pilot Uzman Çavuş Hakan İncekal

  Kaynak: http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/478182.aspx