• Serhat Emanet: “Devletimizin yanındayız…”

  Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin düzenlediği saldırı sonrası 33 asker şehit edilmesi tüm ülkeyi yasa boğarken DP Aydın İl Başkanı Serhat Emanet yaptığı açıklama ile saldırıyı hem kınadı hem de şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet ailelerine de başsağlığı diledi.

  19:05:07 | 2020-02-29

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

  HABER MERKEZİ

  Saldırının Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına, dahası milletimizin barış ve huzuruna karşı yapılmış bir saldırı olduğuna dikkat çeken Serhat Emanet, “Bu hain saldırıyı şiddetle kınıyor ve sorumlularına gereken cevabın verilmesi konusunda devletimizin siyasi akıl, öngörü, imkan ve kudret kapasitesiyle uygun olarak alacağı kararlara Demokrat Parti olarak destek vermeye hazır olduğumuzu bildirmek istiyoruz” dedi.

  DP Aydın İl Başkanı Serhat Emanit’in açıklaması şöyle:

  “27 Şubat 2020 tarihinde Suriye’de “Türkiye'nin milli güvenliğine yönelik ayrılıkçı hareketler, terör tehdidi ve her türlü güvenlik riskine karşı uluslararası hukuk çerçevesinde gerekli her türlü tedbiri almak, Irak ve Suriye'deki tüm terör örgütlerinden ülkemize bundan sonra da yönelebilecek saldırıları bertaraf etmek ve kitlesel göç gibi diğer muhtemel risklere karşı milli güvenliğimizin idame ettirilmesini sağlamak, Türkiye'nin güney kara sınırlarına mücavir bölgelerde yaşanan ve hiçbir meşruiyeti olmayan tek taraflı bölücü girişimler ve bunlarla ilgili olabilecek gelişmeler istikametinde Türkiye'nin menfaatlerini etkili bir şekilde korumak ve kollamak, gelişmelerin seyrine göre ileride telafisi güç bir durumla karşılaşmamak için süratli ve dinamik bir politika izlenmesine yardımcı olmak üzere” konuşlanan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik Rusya’nın gözetiminde gerçekleşen hain saldırı neticesinde 33 Askerimizin şehit olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Söz konusu menfur hadisenin İslam Aleminin kut’lu addettiği Regaib Gecesi’nde vuku bulmuş olması bizleri ayrıca üzmüş ve derinden yaralamıştır.

  Bu hain ve örgütlü saldırı sonucu şehit düşen Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, başta aileleri olmak üzere ateş düşmüş yüreklere sabır, yaralı kardeşlerimize acil şifalar ve ordumuza çelikten kudret diliyoruz.

  Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına, dahası milletimizin barış ve huzuruna karşı yapılmış bu hain saldırıyı şiddetle kınıyor ve sorumlularına gereken cevabın verilmesi konusunda devletimizin siyasi akıl, öngörü, imkan ve kudret kapasitesiyle uygun olarak alacağı kararlara Demokrat Parti olarak destek vermeye hazır olduğumuzu bildirmek istiyoruz.

  Bilinmelidir ki Türkiye, Suriye topraklarında uluslararası hukuka uygun olarak, haklı gerekçelerle bulunmaktadır.

  Türk Silahlı Kuvvetleri bölge barışına katkı sağlamak için bölgede konuşlandırılmıştır. Komşumuz Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı duyan, Türk vatanının güvenliğini sağlamak için Suriye’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının, bölgedeki varlığının gerekçeleri ortadan kalkıncaya kadar harekâtına devam etmesi konusunda desteğimiz tamdır.

  Türkiye’nin Suriye topraklarında bulunma maksadı, Suriye’de bulunan diğer güçlerle aynı değildir. Bulunma maksadımız komşudaki yangını söndürmek, dirliği birliği tesis etmek ve Türk yurdunun güvenliğini muhafaza etmektir.

  Ülkemizin güvenlik risklerini bertaraf etmek, bölge barışının tesisi için zemin hazırlamak gayesinden öte bir gayesi bulunmayan güvenlik güçlerimize karşı, küresel çıkar ve hedeflerinin ifası gayesi ile düşmanca tutum içinde bulunan ve küresel çekişmelerini vekiller aracılığı ile sınırımızın sıfır noktasında bir savaşa çeviren aktörlerin, bölgedeki varlığımızı sorgulaması büyük bir çelişkidir.

  Bu ve benzeri menfur hadiselerde devletin ve milletin ihtiyaç duyduğu “birlik ruhu”nun yaşama geçmesi için Sayın Cumhurbaşkanı’nın liderlik etmesini beklemekteyiz.

  Karşı karşıya bırakıldığımız meydan okumalarla ancak akıl ve irade birlikteliğiyle başa çıkabiliriz.

  Dışişleri ve Savunma Bakanlığı yetkililerinin devlet ve siyaset geleneğine uygun olarak süratle siyasi kurum ve aktörleri bilgilendirmesini, sağlıklı bir kriz yönetiminin ve toplumsal mutabakatın pekişmesi adına beklemekteyiz.

  İktidar mensuplarının sorumlu bir tavır geliştirerek yaşanan bu talihsiz olayların sebeplerini irdelemesini, yapılan hataların tekrar edilmemesini, en azından yaşanan acı dolayısıyla kendilerini eleştirenlere yönelik üsluplarını gözden geçirmesini, özellikle televizyon ekranlarında operasyonel kiralama mantığı ile inanmadıklarını propaganda edenlerin birlik ruhunu bozacak sözlerden kaçınmalarını beklemekteyiz.

  Milletimizin her ferdinin de bizimle aynı doğrultuda düşündüğüne inancımız tamdır.

  Demokrat Parti tüm kurumlarımızla beraber, vatanımızı namus, Mehmetçiği Türk milletinin kutsal emaneti olarak görmekteyiz. Yapılacak her saldırıya göğsümüzü siper etmeye hazır ve namusumuza, kutsal emanetimize yapılmış ve yapılması muhtemel saldırılarda devletimizin yanındayız.

  Allah Türk milletini, Türk devletini ve Türk yurdunu korusun. Yüreği acıyla dolan aziz milletimizin bir kez daha başı sağ olsun.”