• Savaş’ı, Başbakanlık Müsteşarı’na şikâyet ettiler…

  Aydın'ın Güney Bölgesi’nin en büyük mahallesi olan Karpuzlu'nun Tekeler Mahallesi sakinleri, sözünde durmadığını söyledikleri kendisi de Çineli olan AK Parti MKYK üyesi Aydın Milletvekili Mustafa Savaş'ı, Başbakan Binali Yıldırım'ın mitingi öncesi Aydın'a gelerek, AK Parti milletvekili adayları ile birlikte seçim çalışmalarına katılan Başbakanlık Müsteşarına şikâyet ettiler.

  17:15:01 | 2018-06-23

  AK Partili Milletvekili adayları ve ilçe teşkilatı yöneticileri ile birlikte kendilerine oy istemeye gelen Başbakanlık Müşteşarı Sadettin Kılıç'a dertlerini anlatıp, taleplerini ileten Karpuzlu'nun Tekeler Mahallesi sakinleri, AK Parti MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Mustafa Savaş'ın yollarının genişletilip kaplanması, su sıkıntısının giderilmesi ve gölet yapımı gibi konuların çözüm için 3 yıl önce kendilerine söz verdiğini ancak bu güne kadar bu sözünde durmadığını söyleyip şikâyet ettiler.

  Kendilerinin bu talep ve şikâyetleri ile ilgili AK Partili heyetteki bazı isimlerin "Bunlar Büyükşehir Belediyesinin yapması gereken görevleri..." şeklinde savunma yapmasına daha da sinirlenen Tekeli mahallesi sakinleri "Büyükşehir yapamadıysa, Büyükşehiri şikâyet edeceğinize iktidar degilmisiniz, devleti siz yönetmiyor musunuz siz yapsaydınız, yartırsaydınız o zaman..." diyerek tepkilerinin dozunu daha da arttırdı...

  Başbakanlık Müşteşarı Sadettin Kılıç'ın arayı yumuşatmaya çalıştığı Tekeler Mahallesi sakinleri, "Söz veriyorsunuz yapmıyorsunuz, eleşitiriyi hazmetmiyorsunuz ve kendinizi kurtarmak için topu başkasına atıyorsunuz... Sonra da bize oy verin, destek çıkın diyorsunuz... Sizlere Vekil seçiminde oy moy yok, size vereceğimize MHP'ye veririz... Cumhurbaşkanlığında da Reise veririz.." şeklinde tepkilerini sürdürdüler...

  Milletvekili Savaş'ın gidemediği Tekeler Mahallesi seçmenleri AK Parti’nin 4. sıra adayı Rıza Posacı yatıştırmaya çalıştı.

  Yaşanan bu gelişmenin hemen sonrası AK Parti Karpuzlu eski İlçe Başkanı Erdal Yıldız, gece saat 02:00 sıralarında kendisine ait sosyal hesabından Aktif siyaseti bıraktığını açıklayarak, herkesten helallik istedi.

  (HASAN KADİFE)