• “Savaş, hangi akla hizmet ediyor?”

  AK Parti 1. Sıra Adayı Mustafa Savaş, MHP’li Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın Turan Mahallesi’nde düzenlediği ve her siyasi görüşten 10 bin kişinin katıldığı iftar yemeğine “programım var” diyerek katılmadı… Savaş’ın bu tutumu “Akıl tutulması” olarak yorumlandı.

  14:12:04 | 2018-06-05

  AK Parti ile MHP’nin kurduğu Cumhur ittifakının başarılı olması için gece-gündüz çalışan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, seçim çalışmalarının Ramazan ayına denk gelmesi münasebetiyle verdiği iftar yemeklerinde on binleri bir araya getirerirken AK Parti’nin 1. Sarı Milletvekili Adayı Mustafa Savaş, Başkan Alıcık’ın yaptığı bu çalışmalara hem destek olmuyor hem de davet ettiği iftar yemeklerine “programım var” gerekçesi ile katılmıyor.

  Cumhur ittifakının başarısı için mi, yoksa milletvekili seçimi için mi çalıştığı net olarak anlaşılamayan Mustafa Savaş’ın bu tutumu, “Mustafa Savaş hangi akla, mantığa hizmet ediyor?” sorusunu akıllara getiriyor.

  Nazilli Belediyesi’nin geçtiğimiz gün Turan Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde verdiği 10 bin kişilik iftar yemeğine “programım var” mazereti göstererek katılmayan Mustafa Savaş’ın bu davranışı Nazilli’de partiye gönül verenleri üzdü..

  Nazilli’deki iftar yemeğine Nazilli’nin tüm mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve her siyasi görüşten on binleri bulan vatandaş katıldı. İftar yemeğine katılan vatandaşların tek tek eleni sıkan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık onlara, “Ülkemizi parçalamak isteyenlere fırsat vermeyeciğiz” mesajı verirken bir sonraki iftar yemeğinin 7 Haziran günü Pınarbaşı Mahallesi Enver Yetkiner Düğün Salonu’nda gerçekleşeceğini söyledi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’ye yönelik iç ve dış kaynaklı hasmane girişimler karşısında, milli ve ahlaki bir duruş sergilelerken, AK Parti’nin 1. Sıra Adayı Mustafa Savaş’ın Aydın’da MHP ile birliktelik sağlayamayışı ve seçim çalışmalarını tek başına yürütmesi manidar bulunuyor.

  AK Parti ve MHP tarafından gerçekleştirilen Cumhur İttifakı, Türkiye'yi hedef alan saldırılar karşısında, parti çıkarları ve günlük siyaset hesapları yapmaksızın ortak bir duruş ortaya koyarken, AK Parti 1. Sıra Adayı Mustafa Savaş’ın Nazilli Belediyesi’nen düzenlediği ve 10 bin kişiyi bir araya getirerek gerçekleştirdiği iftar yemeğine katılmayışı, “Akıl tutulması” olarak yorumlandı.