• Satranç turnuvası sonuçlandı…

  Efeler Belediyesi ve Aydın Lisesi Mezunları Derneği (ALMED) işbirliği ile 22- 23 Ekim tarihlerinde Aydın Lisesi tarihi binada düzenlenen ‘Satranç Turnuvası’nda dereceye girenler ödüllerini aldı. Satranç Turnuvasına ALMED üyeleri, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

  11:57:43 | 2016-10-24

  Turnuvanın açılış konuşmasında ALMED Başkanı Selma Böceklioğlu Dündar, Efeler Belediyesi’ne kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, “Satranç turnuvasına katılarak derneğimize verdiğiniz katkıdan dolayı herkese teşekkür ederim. Vatandaşlarımızın cüzi de olsa vermiş olduğu katkıyla birçok öğrencimize burs sağlıyoruz. Yaklaşık 150 öğrencinin katıldığı turnuvamız, 4 kategoride yapıldı. Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Açık olarak gruplara ayırdık. En küçüklerimiz 2010 doğumlu” dedi.

  Zeka, disiplin ve özveriye dayanan Satranç Sporu’nun önemine vurgu yaparak konuşan Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Öğrencilerimizin zeka gelişiminde çok büyük katkısı olan satranç sporunun 7’den 70’e herkes tarafından benimsenmesi, sağlıklı nesiller için büyükler olarak hepimizin satranç sporunu desteklememiz ve çocuklarımıza özendirmemiz gerekmektedir. Yarışan sporculara, ALMED üyelerine, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Dereceye giren sporcularımızı kutlarken giremeyenler üzülmesin, bu turnuva onlar için de çok büyük bir tecrübedir” dedi.

  İki gün süren ve 150 yarışmacının katıldığı turnuva Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Açık olmak üzere dört kategoride yapılırken, dereceye girenlerin ödüllerini Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Aydın Lisesi Okul Müdürü Metin Tağa, ALMED Başkanı Selma Böceklioğlu Dündar’ın elinden aldı.

  Düzenlenen törenle ‘Satranç Turnuvası’nda şu öğrenciler ödül aldı:

  Minikler kategorisi:

  1. Görkem Kırdök, 2. Nehir Yurt, 3. Can Umut Özçine

  Küçükler Kategorisi:

  1. Mert Yaşar Sivas, 2. Talha ŞuaypKacabay, 3. Arda Özçelik

  Yıldızlar Kategorisi:

  1. Barkın Efe Dinçer, 2. Efe Yiğit Yılmaz, 3. Tulca Ada Koç

  Açık Kategori:

  1. Tuna Özateş, 2. Yahya Kızıltaş, 3. Mesut Sevinç

  Ayrıca turnuvanın en küçük sporcusu Poyraz Erdinç Pınar’a da madalya ve kupa verildi.