• Oyun bitti “Destane Hanım..”

  Yalova Belediyesi nasıl bu gün destan yazdıysa, yakında Aydın’ın “Destane hanımı” da destan gibi haberlere konu olabilir.. Yalova Belediyesindeki senaryonun aynısı Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde de var sadece aktörler değişik. Hatta bunları incelemek için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından görevlendirilen özel bir mülkiye müfettişi Aydın’daki çalışmalarının sonuna gelmiş durumda.

  22:04:09 | 2020-02-28

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

  Yaklaşık 5 yıl önceydi,

  Yalova’da yayın yapan Gazete Atakent yetkilisi Çağatay Köse’den bir telefon:

  “Yalçın Bey. Biz Yalova'da yayın yapan gazeteatakent.com medya kuruluşundan arıyoruz. Bu Erkan Karaarslan şehrimize geldiğinden beri, ortalık allak bullak. Araştırma yaparken, size ait yayın kurumlarında ne gördüysek, aynısını burada yaşıyoruz. Aynı şebeke Aydın Büyükşehir'de ne yaptıysa, burada aynını uyguluyor” şeklinde, yakınıyor

  Daha sonra gazetesine manşet yaptığı haberin başlığı şu:

  “Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne çöken grup, Yalova'da mı?  (Yalova'da) Şebeke Modeli..”

  Haber içeriğinde ise, Erkan Karaarslan ve şürekasının, tıpkı Aydın’da olduğu gibi özellikle CHP'li Yalova Belediyesi’nde de, çıkar amaçlı örgütlenmeye gittiğini ve bizlerin de bunlarla mücadele edip, deşifre ettiğimizi kaleme almışlardı.

  Biz o zaman özetle şöyle demiştik:

  “Habis bir ur gibi, gittikleri her yerde stratejik noktaları sarıyorlar... Kamu aleyhine, kanunların arkasından dolanarak veya kılıf bularak, idari ve ekonomik olarak gittikleri yerleri iliğine kadar sömürüyorlar...”

  Sonuç ortada;

  Yalova Belediyesi’nde yolsuzluklar 5 yıl geçmiş olsa da İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişlerince ortaya çıkarıldı ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve tutuklu Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç görevinden alındı.

  O zamanlar, biz yazdıkça savcılıklara şikâyetler üst üste yapılıyor, soruşturma üstüne soruşturma geçiriyorduk. Aynı Senaryolar Yalovalı Gazeteci Dostumuz Çağatay Köse üzerinde de oynanıyor adeta bir yıldırma, sindirme taktiği ile karşı karşıya bırakılıyordu.

  Aydın nasıl Türkiye’ye “yolsuzluk ve usulsuzlük karargahı olarak” nam olduysa,

  Yalova’daki bu gazeteci dostumuz sayesinde Yalova Belediyesi’nde yolsuzluk olayları da bir bir ortaya çıkarılıyordu.

  Her Firavunun nasıl bir Musa'sı varsa, her zulmün de karşı bir gazabı vardır...

  Ve nihayet yolun sonuna geldiler...

  Erkan Karaarslan ile çalışan CHP’li belediyeler İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişlerince didik incelendikçe,çaresizlik içinde çırpınıyorlar.

  Yalova Belediyesi nasıl bu gün destan yazdıysa,

  Yakında Aydın’ın “Destane hanımı” da destan gibi haberlere konu olabilir.. 

  Yolsuzluk ve usulsüzlükleri kanıtlarıyla ortaya koyan bizler hakkında ha bre suç duyurusunda bulunanlar şimdi kendileri soruşturma geçiriyor hatta birçok dosyadan da yargılanıyor.

  Bir zamanlar bizlere “kadrosuz köpekler” yakıştırmasını yapanlar şimdi kendileri kara kara düşünüyorlar.

  Hatta ilham koltuğuna oturmuş Mısır Kraliçesi Nefertiti gibi poz verdiği koltuğundan, halkın yolsuzluk meydanı adını verdiği meydana “sıra bize ne zaman gelecek korkusu içinde” boş gözlerle bakıyorlar.

  Yalova Belediyesi'nde olduğu gibi Aydın BŞB’de de “nitelikli dolandırıcılık”, “resmi belgede sahtecilik”, “irtikap”, “güveni kötüye kullanma”, “görevi kötüye kullanma”, “zimmet” gibi ilgili mevzuata göre suç oluşturan eylemler ve belediye hesaplarında kanuna aykırı olarak yapılmış olan iş ve işlemler soruşturma ve yargı sürecinde..

  Yalova Belediyesindeki senaryonun aynısı Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde de var sadece aktörler değişik. Hatta bunları incelemek için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından görevlendirilen özel bir mülkiye müfettişi Aydın’daki çalışmalarının sonuna gelmiş durumda.

  “Destane hanım” Tsunami’nin hızla geldiğini görüyor, yolun sonunda çaresizce nabız yokluyor.

  Kamuoyu desteği arıyor.

  Anlayacağınız tüm çaresizce çırpınışları, nafile..

  Yalova Belediye Başkanı görevden alındıysa “Destane hanım” da her an görevinden alınabilir. Görevden alınacak mı? Alınmayacak mı? bekleyip göreceğiz.

  Anlayacağınız takke düştü kel göründü, yolun sonuna gelindi.

  Şimdi merak edilen, “Destane Hanım gidince, yerine kim gelecek?” sorusu.

  Sonuç mu?

  “Oyun bitti...”