• “Nitelikli dolandırıcılık”tan yargılanacak..

  Aydın 1. Ağır Ceza Mahmekesi’nde de hakkında dava açılan “FETÖ’nün İmamı” olarak anılan Firari Danışman Erkan Karaarslan hakkında Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca "nitelikli dolandırıcılık" suçlaması ile hazırlanan iddianame Mersin Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

  11:29:10 | 2018-10-08

  SABAH Gazetesi’nin “FETÖ’nün belediye imamı Mersin’i de soymuş” başlığı ile verdiği habere göre;

  Yakınları üzerine kurduğu şirketlerle başta CHP’li belediyeler olmak üzere birçok şirketi dolandırdığı ve yolsuzluk yaptığı ortaya çıkan FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan'ın Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde de usulsüzlük yaptığı belirlendi.

  Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, Karaaslan'ın da yönetiminde olduğu Mersin Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği'nde (MERULAŞ) yapılan usulsüzlüklere ilişkin iddianame hazırladı.

  İddianameye göre, MERULAŞ'ın 2015'e ait hesaplarında bazı usulsüzlükler belirledi. MERULAŞ tarafından tahsil edilmesi gereken bilet gelirlerinin, İmar İnşaat Ticaret A.Ş. tarafından tahsil edildiğinin anlaşıldığı ve şüphelilerin bu durumdan sorumlu olduğu da kaydedildi.

  2015 sonunda şirketin ödenmiş sermayesinin tamamının belediye bütçesinden aktarılan 4.487.500 TL olduğu, dönem gelirin sadece 1.218.30 TL olduğu tespit edildi.

  Karaarslan'la ilgili iddianame, "nitelikli dolandırıcılık" suçunu kapsadığı için Mersin Ağır Cezada Mahkemesi'ne gönderildi.

  Haber Kaynağı: https://www.sabah.com.tr/gundem/2018/10/08/fetonun-belediye-imami-mersini-de-soymus