• Nermin Canyurt’a zimmet çıktı…

  NERMİN CANYURT BU PARAYI ÖDE… FETÖ’nün yerel yönetimler imamı olarak anılan firari sanık Erkan Karaarslan’ın Aydın’a getirdiği Nermin Canyurt’un, Karaarslan’ın MUHKEM şirketine “danışmanlık ihalesi” adı altında ödediği 192 bin 342 lira paranın zimmet çıkarılarak işleyen faizleri ile birlikte geri ödenmesi istendi.

  22:43:04 | 2018-01-25

  FETÖ’nün Yerel Yönetimler İmamı olarak anılan Firari Sanık Erkan Karaarslan’ın Ataşehir Belediyesi’nden Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’ne getirdiği ve önce Destek Hizmetleri Daire Başkan Vekili daha sonra da ASKİ Genel Müdür Yardımcısı yaptırdığı Nermin Canyurt’a zimmet çıkarıldı.

  FETÖ’nün firarı sanığı Erkan Karaarslan’ın MUHKEM şirketine usulsüz ödeme yaptığı Sayıştay tarafından tespit edilen ve Sayıştay 7. Dairesi’nde görülen davanın ardından Nermin Canyurt’un FETÖ İmamı olarak anılan Erkan Karaarslan’a ödediği 192 bin 342 lira parayı zimmet çıkararak geri ödenmesini karara bağladı.

  Sayıştay 7. Ceza Dairesi verdiği bu karar ile “danışmanlık ihalesi” adı altında bir ihalenin yapılamayacağına karar vererek Aydın BŞB’de yapılan vurguna dur dedi. 26. 06. 2015 tarihinde gerçekleştirilen bu ihale Erkan Karaarslan’ın Nermin Canyurt’u Aydın ASKİ’de Destek Hizmetleri Daire Başkan Yardımcısı yaptırmasının ardından gerçekleştirdiği ilk danışmanlık ihalesi. Yargı bu karar ile “danışmanlık ihalesi” adı altında ihale yapılamayacağını tescilleyerek Aydın BŞB’de yapılan tüm danışmanlık ihalelerinin de yasaya aykırı olduğu gerçeğini gözler önüne serdi.

  Zimmet, Harcama Yetkilisi Nermin Canyurt ile birlikte Gerçekleştirme Görevlisi Aygün Keçeçi’ye çıkarıldı. Oluşan kamu zararının işleyecek faizleri ile birlikte geri ödenmesine karar verildi.