• Kuyucak Belediyesi’nden örnek uygulama..

  Aydın’da Büyükşehir Belediyesi de dahil bir çok belediyenin yapamadığını Kuyucak Belediyesi yapıyor. Vatandaşı korona virüs tehlikesinden korumak için kendi imkânları ile imal ettiği maskeleri haftanın 7 günü aralıksız dağıtan Belediye’nin bu uygulaması halktan büyük takdir görüyor.

  15:14:59 | 2020-04-18

  http://yavuzlarmylife.com

   

  Kuyucak Belediyesi kendi imkanları ile imal ettiği maskeleri vatandaşları korona virüs tehlikesinden korumak için ücretsiz dağıtıyor.  

  Aydın’da Büyükşehir Belediyesi de dahil bir çok belediyenin yapamadığını Kuyucak Belediyesi yapıyor. Belediyenin bu hizmeti takdirle karşılanıyor.

  Özellikle Aydın’ın Efeler, Söke, Kuşadası, Nazilli, Didim ilçelerinde korona virüs vakası hızla artış gösterirken bu güne kadar tek bir korona vakasının görülmediği Kuyucak ilçesinde alınan tedbirler olumlu sonuç veriyor.

  Korona virüs ile mücadelenin başlatıldığı 11 Mart’tan bir hafta sonra yani 17 Mart’tan itibaren bu güne kadar 30 bin maske imal ederek halka ücretsiz dağıtan Kuyucak Belediyesi bu uygulaması ile örnek teşkil ediyor.

  Kuyucak Belediyesi’nin Kültür ve Sosyal İşler ekipleri ve gönüllü vatandaşlar tarafından üretilen maskeler aralıksız olarak ilçe merkezi ve mahallelerinde kurulan pazar yerlerinde esnafa ve halka ayrıca maske talep eden herkese haftanın yedi günü dağıtılıyor.

  Kuyucak Belediyesi diğer belediyelere örnek olacak bu çalışmasını Belediyenin sosyal medya hesabından şöyle duyurdu..

  “Kuyucak Belediyesi tarafından, Koronavirüs Tedbirleri kapsamında, vatandaşların salgından etkilenmemeleri amacıyla Kuyucak Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Ekipleri ve gönüllü vatandaşlar tarafından 17 Mart’tan itibaren toplamda 30 bin maske üretildi.
  Üretilen maskeler, Kuyucak merkez ve mahallelerde haftanın yedi günü kurulan semt pazarlarında esnaf ve vatandaşlara, cenazelerde ve maske talebinde bulunan tüm vatandaşlara dağıtılmaktadır.

  Kuyucak Kaymakamlığı Vefa Destek Grubu ve Kuyucak Belediyesi olarak vatandaşlarımızın her türlü talep ve ihtiyaçları karşılanmaktadır. Vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için çalışmalarımız devam edecektir.”

  HABER MERKEZİ