• Kusurlu araçlara ceza yağdı..

  İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekimlerinin Ekim ayında yaptığı araç denetimlerinde sürücülere ceza yağdı. Ekim ayı içinde 119 bin 733 aracı kontrol eden ekipler kusurlu bulunan 14 bin 82 araca 4 milyon 452 bin 087 TL ceza kesti.

  13:30:21 | 2017-11-12

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

  Denetimlerde 331 sürücünün ehliyetine el konulurken 2 bin 645 araç da trafikten men edildi.

  Aydın Valiliği Basın Bürosu’ndan bildirildiğine göre;

  Ekim ayında Aydın il sınırları içinde 196 maddi hasarlı, 301 yaralamalı ve 7 ölümlü kaza meydana geldi. Kazalarda toplam 434 kişi yaralanırken 11 kişi de hayatını kaybetti.

  Valilik’ten yapılan açıklamada, “İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.