• Kuşadası’nda “Dünya Yoga Günü” etkinliği..

    Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi iş birliği ile 500 yıllık Güvercinada Kalesi’nde katılanların huzur bulduğu “Dünya Yoga Günü” etkinliği düzenlendi.

    23:04:50 | 2022-06-22

    Güvercinada’nın manzarası eşliğinde sabahın erken saatlerinde güneşi selamlama ile başlayan etkinlikte katılımcılar ruhlarını dinlendirdi. Akşam saatlerine kadar devam eden etkinliğe yaklaşık 200 yoga sever katılım sağladı. Etkinlik boyunca belirlenen zaman dilimlerinde yoganın çeşitli branşlarında uzman antrenörler tarafından katılımcılara farklı dallarda yoga eğitimleri verildi. Derin düşünme ve mistik dans çalışmaları yapıldı.

    “DÜNYA YOGA GÜNÜ FESTİVALE DÖNÜŞMELİ..”

    Yoga antrenörü Betül Acar Duyar yoga etkinliklerinin çoğalması gerektiğini belirterek “Belediye Başkanımız Ömer Günel’e katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Yoga insan ruhunun dinginleşmesi ve vücut kondisyonunu arttırmak için mükemmel bir spordur. Dünya Yoga Gününde bu sporu Güvercinada gibi tarihi ve manzarası ile hislerimizin yoğunlaşmasına olanak veren bir mekanda yapmak hem katılımcılara hem de eğitmenlerimize çok iyi geldi. Aynı hislerdeki insanlarla bir araya gelmek ve huzur bulmak hepimiz için muhteşem bir olay. Eğitmenler olarak Yoga gününün bir festivale dönüşmesini arzu ediyoruz, dünya yoga günü Kuşadası’na bir festival olarak yakışır” dedi.