• Kumpasa yargı dur dedi…

    Mersin’de yayın yapan ve kurduğu “kumpas haberlerle” tanınan Sansasyonel İnternet Sitesi haberlerine erişime engel kararları verildi.

    22:20:33 | 2017-05-17

    Özellikle Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılaması süren Erkan Karaarslan’ın da içinde bulunduğu FETÖ/PDY Örgütüne yönelik davaları etkilemeye yönelik yayınlar yapan Sansanyonel İnternet Sitesi’nin “kumpas” haberleri erişime engellendi.

    Mersin’deki FETÖ/PDY soruşturmalarını yürüten dönemin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım, operasyon savcılı Talip Akgedik, operasyonu yapan Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, Emniyet Şube Müdürleri Yaşar Gidiş ve Ufuk Faruk Solmaz, Mersinli Gazeteciler Mustafa Göktaş ve Abdulvahap Şehitoğlu ile FETÖ/PDY Davasının müdahil tanığı Haldun Haşmet Aysan hakkında itibarsızlaştırmaya yönelik yanıltıcı haberlerlerle kamuoyunu yanıltmaya çalışan Sansasasyonel Haber İnter Sitesi’nin “Kripto FETÖ’lerle gazeteci işbirliği” başlıklı haberi AYDIN 1. SULH CEZA HAKİMLİĞİ'nin 16-05-2017 tarih ve 2017/3032 sayılı kararı ile erişime engellendi.

    Yine AYDIN 1. SULH CEZA HAKİMLİĞİ 16-05-2017 tarih ve 2017/3032 sayılı kararı ile Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ/PDY davasının müdahil tanığı Haldun Haşmet Aysan ile Mersinli Gazeteci Mustafa Göktaş’ı hedef alan “Yeni Baransu vakası” başlıklı haberine de erişim engeli konuldu.