• Kardeşi FETÖ’den tutuklandı, “O” Bakan oldu..

  BU BEŞ PARMAĞIN BİRBİRİNE BENZEMEDİĞİ HABERİDİR..! KARDEŞİNİN YIKMAYA TEŞEBBÜS ETTİĞİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNE “O” DEVLET BAKANI OLDU..!

  00:50:30 | 2018-07-10

  FETÖ'DEN TUTUKLANAN KARDEŞİNİN SAVCILIĞIN SUÇLAMASINA GÖRE YIKMAYA TEŞEBBÜS ETMEYE KALKIŞTIĞI TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE "O” BAKAN OLDU…

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni kabinesinde Tarım ve Orman Bakanı olarak açıklanan, BİM, Turkcell ve Albara'nın yönetim kurulu üyesi görevlerini de yapan merhum Eski Başbakan Yardımcısı Ekrem Pakdemirli'nin oğlu Bekir Pakdemirli'nin, Celal Bayar Üniversitesi eski Rektörü kardeşi Mehmet Pakdemirli'nin Manisa'da, FETÖ'nün darbe girişimi soruşturması kapsamında görev yaptığı üniversiteden uzaklaştırıldıktan sonra gözaltına alındığı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni, TBMM'yi ortadan kaldırmaya ve görevini yapmaya engellemeye teşebbüs etmek, terör örgütü kurmak ve yönetmek, silahlı terör örgütüne üye olmak, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek suçlarından ayrı ayrı tutuklandığı ortaya çıktı.

  TEHDİT ETTİĞİ ÖĞRENCİYİ OKULDAN ATMIŞTI

  Dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Celal Bayar Üniversitesi'ni 2010 yılı Aralık ayında ziyaretini protesto eden ve rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'ye "Biz görevi Atatürk'ten devraldık" diyen Fen Edebiyat Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Erdem Özdemir, üniversiteden 6 Mart 2012'de atılmıştı.

  2010 Aralık ayında kameraların önünde yaşanan tartışmalar sırasında o dönem TGB Manisa İl Temsilcisi görevini yürüten Erdem Özdemir ve beraberindeki İl Sekreteri Burak Ünlü, Rektör Prof. Dr. Pakdemirli'ye "Biz görevi Atatürk'ten aldık. Atamızın izindeyiz" dedi.

  Rektör Pakdemirli de öğrencilere, "Atatürk'ten sen görev alamazsın. Görev aldıysan ben de sizi okuldan atarım. Cumhuriyeti savunacak biri varsa o da benim. Ben Rektörüm. Siyasi slogan atarsanız üniversiten atarım sizi" diye çıkışmıştı.

  Özdemir, üniversiteden atılma kararının ailesinde de olumsuz etki yarattığını belirterek, "Hem ailemin, hem de benim psikolojimizi olumsuz yönde bozdular. Hakkımı hukuksal yoldan arayacağım. Verilen karara itiraz edeceğim ve İdari Mahkemesi'ne başvuracağım. Buradan CBÜ'deki öğretim üyelerine sesleniyor ve vicdanlarının sesini dinlemesini istiyorum. Bir öğrenciye böyle kin ve nefret olmaz" demişti.

  (Hasan KADİFE)

  TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR?

  1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Başkent Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nde doktora çalışmalarını yürüttü.

  Gıda, Tarım, Hayvancılık, Teknoloji ve Otomotiv alanlarında serbest girişimcilik yaptı.

  Çeşitli şirketlerin kuruluşunda ve yönetiminde bulundu.

  Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan bir firmada ve halka açık bir gıda firmasında Genel Müdürlük görevlerini üstlendi.

  Uluslararası bir gıda şirketindeki üst düzey yöneticilik görevinin ardından, yine aynı şirkette danışmanlık yaptı.

  Turkcell, BİM ve Albaraka Katılım Bankası’nda yönetim kurulu üyesidir.

  Sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında Tarihi Kemeraltı A.Ş. ve Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliklerini, Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyeliğini, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Üyeliğini sürdürmektedir.

  Deniz kaptanlığı, pilotluk ve amatör telsizcilik hobileri vardır.

  İngilizce biliyor. Evli, üç çocuk sahibidir.