• İmamoğlu doğru söylemiyor…

  Cumhurbaşkanı’nın "İmamoğlu'nun danışmanı FETÖ imamı çıktı" iddiası üzerine açıklama yapan Ekrem İmamoğlu “Erkan Karaarslan benim danışmanım değil. Bu arkadaşımız bizim dönemde de bir kısım hizmetler verdi. Bunlar kayıtlı, bunlarla ilişkili araştırmalar yapıldı. Soruşturmaya bile gerek duyulmadı” dese de Erkan Karaarslan’ın Beylikdüzü Belediyesi’nden aldığı ihalelerden Büyükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı ortaya çıktı.

  20:06:25 | 2020-02-12

  http://yavuzlarmylife.com

   

  HABER: YALÇIN YILDIRIM

  AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada izlettiği videoda FETÖ İmamı olarak anılan Erkan Karaarslan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde danışmanlık yaptığını açıklaması siyasi kulislerde bomba etkisi yaptı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP grup toplantısında izlettiği videoda yer alan "İmamoğlu'nun danışmanı FETÖ imamı çıktı" başlıklı bölüm sonrası küplere binen Ekrem İmamoğlu kameralar karşısına geçerek “Erkan Karaarslan benim danışmanım değil” açıklaması yaptı.

  SORUŞTURMAYA BİLE GEREK DUYULMADI

  İmamoğlu, “Bu arkadaşımız bizim dönemde de bir kısım hizmetler verdi. Bunlar kayıtlı, bunlarla ilişkili araştırmalar yapıldı. Soruşturmaya bile gerek duyulmadı” şeklinde açıklama yaparak doğruyu söylemiyor ve gerçekleri gizliyor.

  Oysa, FETÖ/PDY'ye finans sağlama ve terör örgütüne üye olmaktan yargılaması Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz devam eden Erkan Karaarslan’ın sahibi olduğu E-YÖNTEM Eğitim ve Araştırma Anonim Şirketi'ne Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye başkanlığı dönemde çeşitli usulsüz ihaleler verildiği ve 9 Mayıs 2016 tarihinde 297 bin 550 lira, 26 Mayıs 2016 tarihinde ise 1 milyon 754 bin 730 lira olmak üzere  2 milyon 52 bin 280 lira danışmanlık ödemesi yaptığı ortaya çıktı.

  İmamoğlu “soruşturmaya bile gerek duyulmadı” dese de bu durum gerçeği yansıtmıyor. Erkan Karaarslan Beylikdüzü Belediyesi’nden aldığı ihalelerden Büyükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor.

  İŞTE İDDİANEME