• FETÖ'nün yeni hedefi genç nüfus!

  FETÖ’nün üniversite gençlerinin dil kursu için seçtiği work and travel programı kapsamı altında insan ve finans kaynağının sürdürüldüğü ortaya çıktı. Özellikle yaz aylarında yurt dışına çıkıp yabancı dil öğrenmeye çalışan gençler FETÖ'nün hedefi oluyor ve FETÖ bu yol ile senede en az 10 milyon dolar kazanç sağlıyor…

  01:07:37 | 2017-08-19

  Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik olarak tüm hızı ile devam eden operasyonların ardından FETÖ’nün work and travel programı kapsamı altında insan ve finans kaynağı sağladığı ortaya çıktı.

  Özellik ile yaz aylarında genç nüfusun yabancı dil öğrenmenin amacı ile tercih edilen uygulamanın örgütün yurtdışında insan kaynağı sağlamak için kullanıldığı belirtildi. Gelen ihbarların üstüne Türkiye'nin Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği inceleme başlatmış oldu.

  GİZLİ İBARELİ RAPOR

  Dışişleri Bakanlığı Araştırma ve Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve “Gizli” ibaresiyle üniversitelere gönderilen rapora göre, work and travel programıyla ülkeye gelen kişilerin FETÖ'nün ağına düşürüldüğü belirlendi.

  Türkiye'den her yıl 5 bin kişinin katıldığı programla ilgili ABD Dışişleri Bakanlığı Seattle ile Pordland'daki CIEE ve CICD firmalarını yetkilendiriyor.

  Rapora göre bu iki firmanın FETÖ ile herhangi bir bağı bulunmuyor.

  Bu iki firma programla ilgili vizelerin dağıtımını Türkiye'deki acentelerin işbirliğinde yürütüyor. Raporda, bu firmaların Türkiye'de çalıştığı acentelerin FETÖ ile bağlantılı olduğu tespitine yer verildi.

  4 ACENTE DOMİNE EDİYOR

  Kişi başı 5 bin euroya varacak olan uygulamada, acentelerin bir kişiden 2 bin euro kazanacak. FETÖ’nün bu yol ile senede en az 10 milyon dolar kazanç sağlamış olduğu bildirildi.

  İstihbaratın raporuna nazaran, United Towers'ın FETÖ'den kapatılmış olan Gediz ve Zirve Üniversitesi ile yakın iş ortaklığı bulunuyor.

  Firmanın ortağı Önder Öztütüncü FETÖ kapsamı altında kapatılmış olan Sunguroğlu Lisesi Mezunlar Derneği'nin başkanlık görevi yapmaktaydı.

  Armada Grandee'ın ortaklarından Savaş Yüksel ve Mehmet Yüksel'in 2016'da hisse senetleri Ayşenur Yüksel'e devredip yurtdışına kaçmasıyla alakalı iddia edilmekte.

  Firmanın diğer ortağı ile Savaş Yüksel'in ise örgütün imamlarının da olduğu belirtilmekte. Study Zone'un sahibinin Abdullah Peşelli'nin örgüt ile bağlantıda olduğu iddia edilmekte. Akademiks'in kurucu ortaklarının aralarında yer bulan Sedat Eren de 15 Temmuz sonrasında hissesini satarak yurtdışına kaçtığı belirtilmekte.

  Kaynak: Sabah

  http://www.egitimpost.com/m/?id=538