• 7 FETÖ’cü yeniden tutuklandı…

    Aydın’da yürütülen 64 sanıklı FETÖ/PDY çatı davasında tahliyesine karar verilen 14 sanıktan 7’si yeniden tutuklandı. Bu gün Adliyeye sevk edilen sanıklar Mustafa Ancın, Abdülkerim Tikbaş, Avni Kocagöz, Mahir Kızılkaya, Arif Kocagöz, Haluk Ancın ve Doktor Recep Baltacı yeniden tutuklanarak cezaevine konuldu.

    23:05:37 | 2017-08-19

    Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturması kapsamında Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından iddianamesi kabul edilen örgütün Aydın’daki çatı yapılanmasına ilişkin 37’si tutuklu 64 sanıklı davanın ilk duruşması sonunda verilen ara kararla itirafçı olan ve Etkin Pişmanlık Yasasından yararlanan iş adamları Mustafa Ancın ve Abdülkerim Tikbaş ile tutuklu kaldıkları süre, mevcut delil ve sağlık durumları değerlendirilen sanıklar Adnan A., Arif K., Avni K., Aysun K., Haluk A., İbrahim Hilmi M., Mahir K., Mehmet B., Mehmet Y., Ömer Faruk T., Recep B. ve Salih Y.’nin tahliyesine, diğer 23 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verilmişti.

    Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tahliye olan 14 sanıktan 7’si için mahkemeye itirazda bulundu. İtiraz üzerine tahliye olan ve haklarında gözaltı kararı verilen işadamları Mustafa Ancın, Abdülkerim Tikbaş, Avni Kocagöz, Mahir Kızılkaya, Arif Kocagöz, Haluk Ancın ve Doktor Recep Baltacı yeniden tutuklanarak cezaevine konuldu.