• FETÖ’cü Erkan’ın ekibine çifte maaş..

  FETÖ’nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan’ın kendisi hapiste ama Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni hala ekibi yönetiyor. FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan’ın Aydın Büyükşehir Belediyesi’ndeki ekibinden 8 kişi belediyeye bağlı şirketlerden de maaş alıyor.

  17:34:38 | 2019-08-03

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

  FETÖ Terör Örgütüne finans temin etmek iddiası ile Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan ve Ankara Sincan Cezaevinde tutuklu olan Erkan Karaarslan'ın Aydın Büyükşehir Belediyesi'ndeki ekibi halen iş başında ve etkin görev yapıyor.

  Erkan Karaarslan'ın kadrosundaki en önemli isimlerden biri olan ve Cezaevinden yazdığı mektupta “Aydın Grubunun başı” olarak tanımladığı Nermin Canyurt Aydın BŞB ASKİ Genel Müdürlüğü'ne Müdür Yardımcısı olarak getirtildi. Canyurt'un, aynı zamanda belediye şirketi olan Ege Et A.Ş.'ye yönetim kurulu üyesi olarak atanarak çifte maaş alması sağlandı.

  Egemen Emre Beşli, İstanbul Beşiktaş Belediyesi'nden Aydın ASKİ Genel Müdürlüğü'nde Mali Hizmetler Daire Başkanı yapıldı. Ege ET A.Ş.'ye yönetim kurulu üyesi olarak da atanan Beşli'nin çifte maaş alması sağlandı.

  ÇİFTE MAAŞ ALANLAR

  Erkan Karaarslan’ın kadrosundan olan ve Aydın BŞB’de çifte maaş alarak görev yapan diğer isimler şöyle:

  Sinan Yamen: Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne Daire Başkanı yapıldı. EGE ET A.Ş'ye yönetim kurulu üyesi olarak da atanarak çifte maaş alması sağlandı. Ağabeyi olan Ertuğrul Yamen ise Genel Sekreter olarak görev yapıyor.

  Hakan Olkaç: Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında 25 ayrı suç konusunda iddianame düzenlenerek Aydın Asliye Ceza Mahkemesinde ceza kovuşturması başlatılan Hakan Olgaç, Özlem Çerçioğlu tarafından görevden uzaklaştırılması beklenirken terfi ettirilerek önce asaleten ASKİ Genel Müdür Yardımcısı yapıldı daha sonra Erdoğan Öztürk’ten boşalan ASKİ Genel Müdürlüğü’ne de vekaleten bakma yetkisi verildi. ASKİ Genel Müdürü olması için İçişleri Bakanlığı’na yazısı giden Hakan Olkaç'ın AYBEL A.Ş Yönetim Kurulu üyesi olarak da atanarak çifte maaş alması sağlandı.

  Erdoğan Öztürk: Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde ASKİ Genel Müdür Yardımcısı yapılan Öztürk'ün, AYBEL A.Ş Yönetim Kurulu üyesi olarak çifte maaş aldı.

  Ümit Erkan: Aybel A.Ş Yönetim Kurulu üyeliğinin yanında AY Jeotermal ve İmar A.Ş Genel müdürü olarak görev yapıyor.

  Bülent Bozbaş: Erkan Karaarslan'ın Aydın BŞB’ye getirdiği 1 Numaralı adamı olarak tanınan Bülent Bozbaş’ın, AYSERA A.Ş.'ye yönetim kurulu üyesi olarak atanarak çifte maaş alması sağlandı.

  Önder Yeğen: AYSERA A.Ş.'ye yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Erkan Karaarslan'ın şirketinden de maaş aldı.

  SALTANAT DEVAM EDİYOR..

  Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 14 Mayıs’taki duruşmasında Ekrem İmamoğlu aleyhine konuşması istendiği yönündeki gerçek dışı beyanıyla içeriden çıkmak için CHP’yi arkasına almaya çalışan FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan’ın, CHP’li belediyelerden aldığı milyonlarca liralık ihalenin dışında kurduğu saltanat gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

  CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, mahkemede verdiği ifadede FETÖ İmamı Karaarslan’ın danışmanı olmadığını kendisini sadece ihalelerden tanıdığını söyledi. Ancak Çerçioğlu ile Karaarslan arasındaki ilişki ihalelerden çok daha öte. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden milyonlarca liralık ihale alan FETÖ imamı aynı zamanda belediyeye kendi adamlarını yerleştirdi, birçok kişiyi de belediye de önemli noktalara taşıdı.

  REZİDANS KOMŞULAR

  Erkan Karaarslan, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin parasını yönetmek ve örgüte aktarmak içinde önemli transferler yaptı. Yolsuzluklarının yaşandığı Ataşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Müdürlüğü görevini yürüten Nermin Canyurt, Erkan Karaarslan tarafından Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde (ASKİ) Genel Müdür Yardımcılığı görevine taşındı. Canyurt, Karaarslan’ın şirketi Muhkem A.Ş’ye sahte evrakla ödeme yaptığı için Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor. Hakkındaki tüm iddialar konusunda Özlem Çerçioğlu’nu suçlayan Nermin Canyurt ile Erkan Karaarslan bir ortak noktası daha var. İkisinin de CHP’nin yolsuzluğu ile özdeşleşen Buz Rezidans’ta dairesi var. Ayrıca Karaarslan, Kadıköy Belediyesi’nden getirip Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na yerleştirdiği Figen Şenoğlu 2016’nın Ağustos ayında tutuklanmıştı.

  HALA AKTİF GÖREVDELER

  Belediyenin ilk genel sekreteri ve teftiş kurulu başkanı Önder Yeğen (Hale görevde), genel sekreter yardımcısı Bülent Bozbaş’ta Karaarslan’ın adamları. Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Alaattin Özçelik, Mali Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Volkan Zeytin ve ASKİ Mali Hizmetler Daire Başkanı Egemen Emre Beşli’nin Karaarslan ile bağlantıları tespit edildi.

  ELEMANLARI KÖŞE BAŞINDA

  Aydın Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İmar A.Ş’nin Genel Müdürü olan Ümit Erkan’ın Erkan Karaarslan’ın eski çalışanı olduğu saptandı. ASKİ Yönetim Kurulu Üyesi olan Ahmet Murathan Bayrı da Karaarslan’ın eski çalışanı. Ayrıca Bayrı’nın, Karaarslan’ın CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görüşmede hazır bulunduğu görüldü. Bununla birlikte Aydın Belediyesi şirketleri olan Ege Et ve Aybel’in Eski Genel Müdürü Muharrem Şanlı’nın Erkan Karaaslan’ın bacağı olduğu biliniyor.

  FETÖ’cü Erkan Karaaslan’ın sağ kolu olarak nitelendirilen ve en güvendiği elemanı olan Nermin Canyurt’un talimatlarıyla yönlendirilen kadrosu hala iş başında ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından korunup, kollanıyor. Aydın’ı yöneten yetkililerin Büyükşehir Belediyesi’ndeki bu FETÖ’cü yapının üzerine gidemeyişi ise düşündürücü. Aydın’daki bu örgütlü yapı ve yolsuzluk çetesinin FETÖ ile bağlantıları ne zaman ortaya çıkarılacak merak konusu.