• Fatih Atay, kolay lokma değildir…

  Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, siyasi ömrünü CHP’de geçiren devrimci biridir. Boyunduruk altına asla girmez. Siyasetin nasıl yapılacağını bilir. Öyle kolay harcanacak bir siyasetçi değildir. Ne kendisini kullandırır, ne çamur ve kumpas siyaseti karşısında kendisini ezdirerek harcatacak bir karakter yapısına sahip değildir. Eğer gelecek günlerde Fatih Akkentli gibilerin ağızlarına bakarak siyaset şekillendirilecek olursa bundan zararlı çıkan Özlem Çerçioğlu olur.

  22:32:21 | 2020-02-11

  http://yavuzlarmylife.com

   

  Geçmişte ses kayıtları ve hakkındaki skandal iddialar ile gündeme gelen ve Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun kumpasçısı olarak anılan Fatih Akkentli yine CHP’yi karıştıran hareket ve davranışları ile gündem olmaya başladı.

  Dönemin CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan başta olmak üzere önceki dönem İl Başkanı Bayram İnci, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve çok sayıda üst düzey siyasetçi, mülki amir, medya mensubu dahil bir çok kişiye kurduğu kumpasları Yotube düşen ses kayıtları ile ortaya çıkan Fatih Akkentli CHP’den ihraç edilmişti.

  Aradan geçen aylar sonunda Özlem Çerçioğlu’nun ricası üzerine CHP Parti Meclisi’nde daha önce ihraç edilen Fatih Akkentli’nin affı sağlanarak yeniden CHP çatısı altına alınarak Çerçioğlu’nun yakın çalışma ekibinde çalışmaya başladı.

  Günümüze gelindiğinde, tarih tekerrür etmeye başladı.

  “Huylu huyundan vazgeçmez” sözünün tam hakkını veren Fatih Akkentli yeniden siyaset sahnesinde Çerçioğlu’dan aldığı taviz ve güçle boy göstermeye başladı.

  “Kumpas senaryoları” yine oynanmaya, CHP’nin içi karıştırılmaya ve sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar ile birçok CHP’liyi itibarsızlaştırmaya çalışarak kendi itibarını kurtarma yoluna giden Fatih Akkentli son olarak da ömrünü CHP’de geçirmiş iki kez milletvekili seçilmiş, CHP içinde devrimci duruşu ile partililerin sevgisini kazanmış Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’ı kendisine hedef seçti. Bunu yaparken de Efeler Belediye Başkan Yardımcısı Barış Altıntaş da Fatih Akkentli ile hareket edince Başkan Atay Belediyede makam-mevki verdiği yardımcısını görevinden aldı.

  Geçtiğimiz hafta sonu yapılan CHP İl Kongresi’nde sahneye çıkan geçmişin “kumpasçısı” Fatih Akkentli, Eymen Atay’a, “bundan sonraki seçimde çocuğu olmayan birisini aday seçeceğim” demesi bardağı taşıran son damla oldu.

  Tecrübeli siyasetçi Efeler belediye Başkanı Fatih Atay görünen tehlikeyi bertaraf etmek için hamlesini yaptı ve belediye içinden haberleri Fatih Akkentli’ye uçuran Barış Altıntaş’ı görevinden alıverdi.

  Yalnız bunu yaparken, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na haber vermedi. Oysa Barış Altıntaş da Çerçioğlu’nun prenslerinden biriydi. Çerçioğlu, Başkan Atay’ın Barış Altıntaş’ı görevden almasını hazmedememiş olmalı ki bu gün yapılan Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında dün görevden alınan Barış Altıntaş’ı Meclis Başkanlığı koltuğuna oturtarak Fatih Atay’a adeta siyasi bir mesaj verdi.

  Ancak Fatih Atay onurlu duruşundan taviz vermeyerek toplantıyı anında terk etti.

  Fatih Atay, siyasi ömrünü CHP’de geçirdi. Öyle kolay harcanacak bir siyasetçi değildir. Ne kendisini kullandırır, ne çamur ve kumpas siyaseti karşısında kendisini ezdirerek harcatacak bir karakter yapısına sahip değildir. Hataları olabilir ama iş CHP’liliğe ve siyasete gelince “Adam gibi adamdır..”

  Fatih Akkentli neden Fatih Atay’ı kumpasına hedef seçti orası henüz bilinmiyor. Ancak geçmiş kumpaslarından bilindiği üzere ne zaman nerede ne yapacağı belli olmayan bir kişilik yapısına sahip olan Fatih Akkentli CHP içinde çıban başıdır. Böyle bir kişiliğe Özlem Çerçioğlu’nun hala sahip çıkması da yanlıştır, bu kişilerin söylemleri ile Efeler Belediye Başkanı’na karşı tavır alması doğru değildir.

  Özlem Çerçioğlu’nun Koordinatör sıfatı verdiği Fatih Akkentli'yi bunca olup bitenden sonra neden hala koruyup kollama yoluna gidiyor? Bu da anlaşılır değildir.

  Fatih Atay “Kimse Özlem hanımla Aydın ve Efeler’e hizmet noktasında kimse aramıza giremez” demesine rağmen Fatih Akkentli’nin uyumlu çalışan ikilinin arasını açacak nitelikteki davranışları kime zarar, kime yarar sağlıyor bunu da bilen yoktur.

  Bu gün yapılan Belediye Meclis toplantısında Çerçioğlu’nun, Barış Altıntaş’a sahip çıkmasına en çok sevinen isimlerin başında gelen Fatih Akkentli ellerini ovuştururken neyin intikamını almaya çalışıyor? sorusunu da sormadan geçemiyorum.

  CHP’nin karışması acaba kendisini çok mu mutlu ediyor?

  Bu gelişmeler CHP’de önemli bir çatlağın habercisidir.

  Fatih Atay, gayet iyi niyetle “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ile kader birliği, yol arkadaşlığı yapıyoruz. Aydın’a ve Efeler’e hizmet noktasında Topuklu Efe ile aramıza kimse giremez” derken bu ahengi bozmaya çalışan Fatih Akkentli, son günlerdeki kumpasvari çıkışları ile Özlem Çerçioğlu ile Fatih Atay’ın arasını neden bozmaya çalışıyor?

  Yaşananlardan elbette Özlem Çerçioğlu’nun haberi vardır. Kanımca Özlem Çerçioğlu dolduruşa getirilmektedir. Fatih Atay gibi bir değeri kaybetmesi demek kendisine yarar sağlamaz.

  Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay gerçek bir CHP’lidir, boyunduruk altına asla girmez. Siyasetin nasıl yapılacağını bilir. Eğer gelecek günlerde Fatih Akkentli gibilerin ağızlarına bakarak siyaset şekillendirilecek olursa bundan zararlı çıkan Özlem Çerçioğlu olur.

  Umarım Özlem Çerçioğlu yapılan hatanın farkına varır, duruma el koyarak çatışmanın daha fazla büyümesine meydan vermez..

  Hatırlatmak isterim ki Fatih Atay kolay lokma değildir, boğazınızda kalır.