• Esnafa müjdeli haber…

  ESNAF VE SANATKARLARA KULLANDIRILAN 150 BİN TL KREDİNİN 200 BİN TL’YE ÇIKARILACAĞINI MÜJDELEYEN AK PARKİ MKYK ÜYESİ MUSTAFA SAVAŞ: “HÜKÜMETİMİZ ESNAF VE SANATKARA DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ İMKANIYLA GÜÇ KATMAYA DEVAM EDİYOR…”

  16:46:28 | 2017-10-19

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

  AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Savaş Esnaf ve Sanatkar Kredisi ile KOBİ Kredileri konusunda bilgilendirme yaptı.

  İŞLETME KREDİSİ 200 BİN TL..

  AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, “Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın 17 Ekim tarihli AK Parti Grup konuşmasında yaptığı açıklamayla, TESKOMB ve Halk Bankası ile Hükümetimiz yeni bir adım atarak, Esnaf ve Sanatkarlarımızın kullanacağı işletme kredisi sınırı 150 bin TL’den 200 bin TL’ye çıkarılacaktır. Esnaflarımız, Sanatkarlarımız eğer bulunduğu iş yerini satın almak istiyorlarsa 500 bin TL’lik krediyi 10 yıl vadeyle de geri ödeyebileceklerdir. Esnaf ve Sanatkarlarımız iş yerlerinde ihtiyacı olan bir sıfır araç almak isterse yine 500 bin TL’lik krediyi 5 yıl vadeyle alabileceklerdir. Tabi bütün bunların faizi piyasa faiziyle değil, Hazine’nin desteklediği düşük oranlı faizle olacaktır” dedi.

  YENİPAZAR’A HALK BANK ŞUBESİ..

  Aydın Milletvekili Mustafa Savaş açıklamasının devamında şunları kaydetti:

  “Esnaf ve Sanatkarlarımıza il genelinde 18 şubesiyle Halk Bankası aracılığıyla 2017 yılı Ekim ayı itibariyle 10 bin 243 esnafta 441 Milyon TL kredi kullandırıldı. Ayrıca bu yılın başında Koçarlı ilçemizde Halk Bankası şubesinin hizmet vermeye başladığını ve yakın zamanda Yenipazar ilçemizde de Halk Bankası şubesinin hizmete başlayacaktır.”

  Milletvekili Mustafa Savaş; “Aydın’ımızın gelişme potansiyelinin harekete geçirilmesinde bu güne kadar Esnaf ve Sanatkarlarımızın katkısı çok olmuştur. Hükümetimiz Esnaf ve Sanatkarın gücüne güç katmaya devam ediyor. Bütün bu yenilikler esnafımıza hayırlı olsun. Bereketli ve bol kazançlı günler dilerim” diye konuştu.