• Erkan Karaarslan sütten çıkmış ak kaşık değildir..

  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Erkan Karaarslan için, “Belediyeler İmamı olduğuna dair her hangi bir bilgi ve belgeye rastlanmamıştır” diye mahkemeye yazı göndermesi “FETÖ ile bağlantısı olmadığı” anlamına gelmez. Karaarslan şu anda Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “FETÖ Terör Örgütü üyesi olmak, örgüte finans temin etmek ve evrakta sahtecilik” suçlaması ile yargılanmaktadır. Mahkeme sonuçlanmadan Erkan Karaarslan’ın “FETÖ ile bağlantısının olmadığını” yazmak, söylemek abesle iştigaldir. “FETÖ İmamlığı” ayrı bir terim, “FETÖ üyeliği ve iltisakı” ayrı bir terimdir.

  18:35:22 | 2020-07-01

  http://yavuzlarmylife.com

   

  Son günlerde bazı internet haber siteleri Erkan Karaarslan’ı aklamak için büyük bir çaba içine girerken FETÖ/PDY ile bağlantısının olmadığını yayınladıkları bir belge ile savunmaya başladılar.

  Neymiş,

  Erkan Karaaarslan “FETÖ Belediyeler İmamı” değilmiş.

  Eyvallah..

  Ama kardeşim hiç kimse Erkan Karaarslan’a “FETÖ İmamı” demezken Beyaz TV’de katıldığın TV programında “Erkan Karaarslan FETÖ Belediyeler İmamıdır” tezini ilk kez ortaya atan kendinsin.

  * * *

  Bilindiği gibi Erkan Karaarslan hakkında, “FETÖ/PDY Terör örgütüne üye olmak, Terör Örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak, FETÖ/PDY terör örgütüne finansal destek sağlamak, vd.” iddialarıyla tutuklanmış, karara karşı yapılan itiraz Mersin 3. Sulh Ceza Hakimliği’nce 14. 12. 2016 günü reddedilerek tutukluluk halinin devamına karar verilmiştir.

  Şu anda da Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “FETÖ Terör Örgütü üyesi olmak, örgüte finans temin etmek ve evrakta sahtecilik” suçlaması ile 20 aya yakın ceza evinde yattıktan sonra tutuksuz yargılaması devam etmektedir.

  Yargılama süreci içinde mahkemenin emniyete yazdığı “Silahlı Terör Örgütü’ne üye olma suçu ile hakkında kamu davası açılan Erkan Karaarslan isimli şahsın FETÖ/PDY terör örgütünün Belediyeler İmamı olduğuna dair her hangi bir tespit bulunup bulunmadığının araştırılmasının istenilmesi” şeklindeki yazı üzerine, emniyetin “Bahse konu şüpheli Erkan Karaarslan ile yapılan araştırmalarda ‘Belediyeler İmamı’ olduğuna dair her hangi bir bilgi ve belgeye rastlanmamıştır” cevabı verilmiş.

  Bu cevap Erkan Karaarslan’ın kendisine isnat edilen “FETÖ Terör Örgütü üyesi olmak, örgüte finans temin etmek ve evrakta sahtecilik” suçlamasını kaldırmış değildir. Yargılama sürmektedir, sonucu beklemek gerekir. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yazısına yeniden dönersek anlamı şudur: “Erkan Karaarslan’ın FETÖ hiyerarşik yapısı içinde üst düzey yöneticiliği yoktur.” Emniyet yazısında “FETÖ iltisakı yoktur” denmiyor ki!

  * * *

  Erkan Karaarslan’ın FETÖ Belediyeler İmamı olmadığı doğru olabilir ancak, dava dosyasına girdiği belirtilen belgeye göre; “FETÖ ile bir bağlantısı yoktur” demek suyu bulandırmak, akıl karıştırmak ve algı yaratmak çabasıdır. Mahkeme sonuçlanmadan Erkan Karaarslan’ın “FETÖ ile bağlantısının olmadığını” yazmak, söylemek abesle iştigaldir. “FETÖ İmamlığı” ayrı bir terim, “FETÖ Üyeliği ve iltisakı” ayrı bir terimdir. Nereden biliyorsunuz belki mahkeme Erkan Karaarslan için “Tamam sen FETÖ İmamı değilmişsin ama FETÖ Üyesi olmak ve örgüte finans temin etmekten seni suçlu buluyorum” şeklinde ceza verecek ya da vermeyecek.

  * * *

  Bu gerçek ortada dururken, “ERKAN KARAARSLAN’IN ‘FETÖ/PDY’ İLE BAĞLANTISININ OLMADIĞI RAPORLARLA BELGELENDİ!” başlığı ile verdiği haberler kamuoyunu yanıltıcı, bilgi kirliliği yaratan bir durumu ortaya çıkarmaktadır.

  Erkan Karaarslan sütten çıkmış ak kaşık değildir.

  * * *

  Aynı Erkan Karaarslan için Adalar Belediyesi’nde yapılan müfettiş incelemesinde, “Erkan Karaarslan’ın belediye içine yerleştirdiği ekibi ve üst düzey belediye yöneticileri ile birlikte organize bir şekilde 2010 - 2016 yılları arasında toplam 20 milyon 371 bin 958 TL zimmet oluşturduklarını tespit etti.” Ayrıca, Erkan Karaarslan’ın adı müfettiş raporuna “FETÖ’cü” diye girdi ve bu rapor İçişleri Bakanlığı’na gönderildi.

  Mersin Sulh Ceza Hakimliği’nce, 15. 08. 2016 günü, “Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanuna Muhalefetten” tutuklanan kişinin adı da Erkan Karaarslan’dır.

  Tüm bu gerçekler ortada iken, emniyetin Karaarslan için mahkemeye “Belediyeler İmamı olduğuna dair her hangi bir bilgi ve belgeye rastlanmamıştır” diye yazı göndermesi “FETÖ ile bağlantısı olmadığı” anlamına gelmez.

  * * *

  FETÖ üyesi olmak, ihaleye fesat karıştırmak, evrakta sahtecilik, suçlamaları ile hakkında onlarca dava açılan ve 3 yılda 5 firmasına yaklaşık 417 ihale verilen kişinin adı da ErkanKaraarslan’dır. 417 ihale ile devletin kaynaklarını hortumlayan kişiyi aklamaya çalışmak akıl tutulmasıdır.

  Peki nerededir bu 417 ihale ile verilen paralar? (Her bir danışmanlık ihalesinin 100 bin lira olduğunu düşünseniz bile rakam 40 milyon lirayı aşıyor..)

  Bu işi tek bir adamın yapması mümkün müdür?

  Bu durum sizde “Çıkar Amaçlı Organize Suç Örgütü” çağrışımı yapmıyor mu?

  Erkan Karaarslan “FETÖ İmamı” olmayabilir ama “Organize suç örgütü lideri olarak” belki karşımıza çıkabilir. Yargılama devam ederken bunu bilemeyiz ki?!

  * * *

  Değerli okurlar,

  Yargı süreci devam ettiği için bu konulara uzun zamandır girmiyorduk. Ancak sorumlu gazetecilik gereği konuya açıklık getirmek de görevimiz.

  Erkan Karaarslan hakkında bizler de yüzlerce haber-yazı yazdık, acımasız eleştiriler yaptık.

  Yazdıklarımızla alakalı soruşturmalar geçirdik, yargılandık, ceza aldıklarımız da oldu.

  Ancak gelinen son noktada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Erkan Karaarslan ile bağlantısını bıçak gibi kesti attı.

  Erkan Karaarslan’ın ayağı belediye kapısından kesilince aynı internet haber siteleri Erkan Karaarslan üzerinden Özlem Çerçioğlu’nu gazetecilik sınırlarını aşarak, bilgi kirliliği yaratarak mesnetsiz bir şekilde “görevden alınacağı, kayyum atanacağı” algısı yaratmaya başladılar.

  Diyorlar ki;

  “Aydın BŞB Başkanı Çerçioğlu’nun yargılandığı 8 dava dosyası mahkemece birleştirildi.”

  Bu bilgiler yanlış. Doğru bilgi, Özlem Çerçioğlu 8 dava dosyasında sadece birinden yargılanıyor. Birleştirilen dosyalar Erkan Karaarslan ve ekibinin yargılandığı dosyalardır. 8 dava dosyasında Özlem Çerçioğlu yargılanıyormuş algısı yaymak gazetecilik etiği ile bağdaşmaz. Sorumlu gazetecilik anlayışımız gereği bu noktayı kamuoyunun dikkatine sunmak istedik.

  Aydın 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nin verdiği birleştirme kararı ile bir belediye başkanının görevden el çektirilemeyeceğini bilmeyenler, ipe sapa gelmez haberlerine devam ediyorlar.

  Belediyelere hangi şartlarda “kayyum” atanacağı bellidir. Terör bağlantısı olmayan belediyelere devlet kayyum atamaz.

  Hem Erkan Karaarslan FETÖ/PDY üyesi değildir diye haberler yapacaksınız, hem de Aydın BŞB’yi terör ile ilişkilendirip kayyum atanacağı algısını yaymaya çalışacaksınız.

  Ne yaptığınızı kendiniz de bilmiyorsunuz?

  Yaptığınız gazetecilik değil, kumpasçılıktır..