• Erkan Karaarslan, Polis Akademisi raporuna girdi..

  FETÖ’nün “Yerel Yönetimler İmamı” olarak anılan Erkan Karaarslan Türk Polisi’nin ön lisans ve lisanüstü eğitim gördüğü Polis Akademisi raporuna girdi. Raporda, “FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Aydın Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Erkan Karaarslan’ın belediyelerden aldığı ihalelerle 12 milyon liralık haksız kazanç elde ettiği ortaya çıktı. İhalelerin yanı sıra belediye şirketlerine kendi adamlarını atayan Karaarslan'ın, belediyelerde saltanat sürdüğü anlaşıldı” denildi.

  23:00:39 | 2017-10-22

  Polis Akadamesi’nin öğretim görevlileri Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve Yardımcı Doçent Deniz Turan tarafından hazırlanan “FETÖ ve PKK bağlamında terör amaçlı kullanılan kamusal mal ve hizmetler” raporunun belediyeler bölümünde (sayfa: 61) Yazarımız Haldun Haşmet Aysan referans gösterildi.

  Erkan Karaarslan’ın ismi raporda şöyle geçti:

  “Türkiye’de bazı belediyelerin Fetullahçı Terör Örgütü'ne yardım ve destek verdikleri, belediye kaynaklarını örgüte mali kaynak ve lojistik sağlama amacıyla kullandırdıkları görülmektedir.

  FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Aydın Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Erkan Karaarslan’ın belediyelerden aldığı ihalelerle 12 milyon liralık haksız kazanç elde ettiği ortaya çıktı. İhalelerin yanı sıra belediye şirketlerine kendi adamlarını atayan Karaarslan'ın, belediyelerde saltanat sürdüğü anlaşıldı.

  Karaarslan, bir yıl içinde Mersin, Aydın, Sarıyer Belediyeleri, bakanlıklar ve üniversitelerden 82 ihale alarak bu ihaleler karşılığında 12 milyon lirayı cebe indirdi. İhale almakla da yetinmeyen Karaarslan, Aydın ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri'nin kurduğu iştirak şirketlerine adam atadığı belirtildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi'ndeki soruşturmadan sonra tutuklanan Karaarslan, 27 Ocak 2015 tarihinde kurduğu şirketle ilk olarak ASKİ Genel Müdürlüğü'nde ihale danışmanlığı işlerini aldı.

  Karaarslan'ın Ocak 2015'te kurduğu şirketlerin belediyelerden "danışmanlık" adı altında 76 sözleşmesi tespit edildi. FETÖ'ye bağlı olan danışmanlık şirketlerinin ihalelerden 12 milyon lira kazanç elde ettiği öğrenildi.

  Karaarslan'ın sistemini anlatan eski bürokratlardan Haldun Haşmet Aysan, "Danışmanlık hizmeti verdiği başta Aydın Büyükşehir olmak üzere Mersin Büyükşehir ve Sarıyer Belediyelerinde Karaarslan, ya kendi adına, ya da taşeron işçiler adına şirket kurduruyor. Bazı şirketlerin başına kendi geçen veya yönetiminde yer alan Karaarslan, diğer şirketlerin başına bacağı, yeğeni ve kayınbiraderi olmak üzere akrabalarını geçiriyor..”

  Raporun lingi:

  https://www.pa.edu.tr/Upload/editor/files/Kamusal_Mal_Rapor_10Nisan_2017_son.pdf