• Erkan Karaarslan neyin peşinde?..

  Erkan Kararslan geçmişte aldığı danışmanlık hizmet ihaleleri ile hakkında soruşturma ve kovuşturmaların açıldığı Kuşadası Belediyesi’nden başlayarak Didim Belediyesi ile devam ettiği yazılarına herhalde yakında Aydın Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni eklerse hiç şaşırmam. Bütün amacının da bu olduğuna adım kadar eminin.

  04:42:34 | 2020-08-24

  http://yavuzlarmylife.com

   

  Maliye Bakanlığı’nda Muhasebat Başkontrolü olarak görev yaparken 2011 yılında İstanbul ilinden CHP Milletvekili Aday Adayı olmak için istifa eden Erkan Karaarslan Milletvekili adayı olamayınca kuruma geri dönmesi yasal hakkı olduğu halde siyasi saikle bu kamu görevini sürdürmesinin zorluğunu görünce istifa ederek görevinden ayrılmıştı.

  CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan ve MKYK üyeleri ile kurduğu yakın ilişkiler sonucunda yerel yönetimler konusunda Danışmanlık Hizmeti yapmaya karar verdiği anlaşılıyor ki 2012 yılından itibaren kurduğu ve kurdurduğu şirketler üzerinden Belediyelerin kendi görevlileri tarafından yapılması gereken rutin idari işleri önce 4734 Sayılı Kanun'un 22/d md kapsamında doğrudan temin yoluyla başladığı hizmet verme işini konu ve kapsam genişletmesi yaparak Kanun'un 21/f md “pazarlık usulü” ile ve daha sonra vites büyüterek Kanun'un 19. md kapsamında “Açık İhale usulü” ile gerçekleştirilen ihaleler ile “Mali Belgelerin Rehabilitasyonu, Belediyelerde Gelirlerin Artırılması, Stratejik Plan Hazırlanması ve İhale Danışmanlığı” adı altında Türkiye sathında özellikle belediyelerde bu kapsamda bir faaliyet gösterdiği ve aldığı onlarca ihale ile kamu kaynakları üzerinden bir hayli yüksek kazanç elde ettiğini de görüyoruz...

  Kısa zamanda kendi kulvarında hem şöhret hem de kazanç basamaklarının zirvesine çıkan Erkan Karaarslan'ın 15 Temmuz 2016 yılında FETÖ'nün hain darbe girişimi sonrasında kendisi her ne kadar KUMPAS olarak nitelendirse de Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi ile alakalı başlatılan bir soruşturma içerisinde yer alması ve bu kapsamda uzun süre tutuklu kalması, ayrıca aldığı ihalelerle alakalı olarak hakkında açılan soruşturmalar sonucu düzenlenen iddianameler ile peş peşe davaların açılması ile Belediyelere verdiği hizmetinin ve kazanç kapısının kapandığı görülüyor.

  Görünen o ki Erkan Karaarslan şöhreti ile birlikte kamu kurumları üzerinden sağladığı gelir de kaybolunca üstüne üstlük çok sayıda yargılamalar da başlayınca kendini kurtarmak için önce kendi sosyal medya hesabından, daha sonra da bir yerel muhabire internet sitesinden haber yaptırarak "Devletten davet bekliyorum. Belediyelerde şahit olduklarımı anlatacağım" şeklinde daha önce iş yaptığı belediyelere karşı adeta şantaj kokan bir sıkıştırma yöntemine başvurduğunu görüyoruz. Karaarslan'ın bildiklerini yargılandığı mahkemelerde anlatmak yerine niçin böyle bir yönteme başvurduğunu anlamakta zorlanıyoruz...

  Erkan Karaarslan'ın yaptığı çağrı devlet görevlilerinden beklenen yakınlık ilk etapta görülse de bunu da haberleştirerek kendi emelleri için devleti kullanmaya kalktığı fark edilince kendisi hakkında "FETÖ'nün Belediyeler İmamı" yaftasını yapıştıran ve hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu yapan biri ile 4 yıllık husumetini unutarak onun sahibi olduğu internet sitesinden şahsımda dahil edilerek alçakça haberler yapılmaya başlanınca yasal haklarımızı kullanarak gerekli suç duyuruları yapılmıştır. Bunun üzerine kendisi “hiç bir yere hiç bir açıklamam olmamıştır” diye açıklama yapmak gereği duysa da bu açıklaması inandırıcı bulunmadığından nitekim yalanlama yaptığı sitede bu kez doğrudan kendisi yazı yazmaya başlamıştır..

  Erkan Kararslan geçmişte aldığı danışmanlık hizmet ihaleleri ile hakkında soruşturma ve kovuşturmaların açıldığı Kuşadası Belediyesi’nden başlayarak Didim Belediyesi ile devam ettiği yazılarına herhalde yakında Aydın Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni eklerse hiç şaşırmam. Bütün amacının da bu olduğuna adım kadar eminin. Kodlarını yayınladı. Henüz üçüncü yazısında bilişimle kapı araladı, LİTERA’dan bahsetti, SAMPAŞ'tan bahsetti. SAMPAŞ ile yaptığı İş Sözleşmesi’ni yeniden düzenleyerek “İş Bitirme” diye Beylikdüzü Belediyesi’nde ihalede kullandığının ortaya çıktığını unutmuşa benziyor. Yakında Katı Atıkla devam eder. Zaten bunun uç vereceği de BEKAD'tan görüldü. Ancak, bu kurumlardan aldığı ihaleler nedeniyle hakkında davalar açıldığı halde hala sosyal medyadan ve bir internet sitesinden yazılar yazarak adeta aba altında sopa göstererek geçmişte hizmet verdiği kurumları ve birlikte olduğu insanları sıkıştırmak ve suçlamak yoluna gitmesi ve bunu ısrarla sürdürmesi aslında yargılandığı davalardan çekindiği gibi içinde bulunduğu ruh halini de açıklıyor...

  Erkan Karaarslan ben, ne senin nede iş yaptığın insanların düşmanı değilim.

  İstersen seninle de görüşürüm. Herkesin bir vatandaşlık ve sorumluluk anlayışı vardır.

  Ben bu milletin ödediği vergilerden oluşan kamu kaynaklarının yerinde kullanılmasını savunan biriyim. Demokratik hakkımı kullanarak yanlış gördüğüm idari işleri ilgili mercilere iletirim. Ben, iddia ettiğim konuları yargıya taşıdım ve yargılama süreci devam ediyor. Bu nedenle de uzun süredir yazmıyorum ve yorumda yapmıyordum. Bu iyi niyetimi bile menfaat karşılığı anlaştı şeklinde haberler yaparak aleyhimde kullanmaya kalktınız.

  Sana tavsiyem hakkında açılan davaların sonucunu bekle ve yaptıklarının doğru olduğundan eminsen de adalete güven..

  Eğer, yanlış kulvarda koşmaya devam edeceksen elle gelen düğün bayram olsun.. Bu saatten sonra senin attığın taştan ne korkan olur nede ürken.

  Ne diyelim, Halep oradaysa, Gaziantep, Adana, Mersin, Antalya, Denizli burada..