• Erkan Karaarslan’ın son çırpınışları…

  Yargı kıskacında bunalan Erkan Karaarslan’ın yediği hurmalar tırmalamaya başladı. Şu anda yaptıklarının cezasını Adalet önünde yargılanarak veriyor. Baktı pabuç pahalı yurt dışına kaçmayı planlıyor, ama parası yok…

  01:54:29 | 2020-07-02

  http://yavuzlarmylife.com

   

  YALÇIN YILDIRIM YAZDI..

  “Danışmanlık” adı altında belediyelere sözde “Akıl” satarak milyonlarca kamu parasını iç edip kimlerle paylaştığı henüz bu güne kadar bilinmeyen Erkan Karaarslan’ın ne mal olduğu geçte olsa anlaşılmakla birlikte ne kadar akılsız olduğu da tüm gerçeklerle ortaya çıktı.

  Mübarek sanki kendini bulunmaz hint kumaşı sanıyor.

  * * *

  Aslında kimseye akıl sattığı filan da yoktu.

  Yaptığı iş devlette bulduğu kara deliklerden içeri sızarak belediye başkanlarına suç işleme özgürlüğü alanı yaratmaktı. Onun aklından yürüyen belediye başkanları gerçekleri geçte olsa anladı ve Erkan Karaarslan ile irtibatlarını kesmek zorunda kaldı.

  İşte bizim 2014 yılından beri anlatmak istediğimiz buydu.

  Kamu kaynaklarının kendini akıllı sanan bu şahıs tarafından hortumlandığını yazmaktan bizler bazen usandık, bazen sustuk. Baktık olmuyor yine yazmaya ve uyarmaya devam ederek Erkan Karaarslan’ın kara deliklerini bir bir ortaya çıkardık, gözler önüne serdik.

  * * *

  Ne yapıyordu Erkan Karaarslan?

  Aslında akıl filan satmıyor, Devlete "kazık" atmak için formüller üretip başkanların önüne koyuyordu. Sonra da kurduğu şirket modelleri ile “Devletin kamu denetimini” zaafa uğratarak kendisine belediyeler içinde arka bahçeler yaratıyor, bu yolla da belediyeden milyonlarca lira paraları hortumluyordu.

  Bir şekilde de belediye başkanlarına suç işletip kıskaca almaya çalışıyor sonra da başkanları içine düştüğü girdap ve müfettiş incelemelerinden sözüm ona kamunun akarlarını denetim dışına çıkarıp aklınca koruyordu.

  Sizin anlayacağınız yaptığı işlerde hep “hülle” vardı.

  Ama evdeki hesaplar çarşıya uymadı.

  Şu anda da yaptıklarının cezasını Adalet önünde yargılanarak veriyor.

  Hakkında açılan öyle çok dava var ki, kendisi de biliyor bu davalardan kurtuluş yok, pabuç pahalı. Yediği hurmalar tırmalamaya başladı.

  Son olarak Aydın Asliye Ceza Mahkemelerinde ihaleye fesat karıştırma, kamuyu zarara uğratma, görevi kötüye kullanma, evrakta sahtecilik iddialarına ilişkin açılan 8 davası 19 Haziran 2020 günü tek çatı altında birleştirildi.

  Baktı gördü ki kurtuluş yok, şu sıralar kaçmayı planlıyor.

  Bir de Aydın 1. Ağır Ceza ve Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davaları da üzerine koyarsanız Erkan Karaarslan’ın ne kadar panik içinde olduğu anlamak için kahin olmaya gerek yok.

  Adam kaçacak ama elinde para yok.

  Durmadan kendisi ile irtibatını kesen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu köşeye sıkıştırıp para koparmanın derdine düşmüş, şaşırmış durumda, ne yaptığını da bilmiyor.

  Aydın’daki mahkemelerde köşeye sıkıştıkça attığı twitlerle Çerçioğlu’nu sözüm ona şantaj ve tehdit ederek korkutacağını sanıyor.

  Yarın Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması var.

  Tam da duruşma öncesi Çerçioğlu’na aba altından sopa gösterip aklınca şantaj yapıyor..

  Diyor ki twitinde: “Aydın ilinde Özlem Çerçioğlu’nun yanında tanık olduğum olayları devletime aktarmak üzere ilgili kurumların davetini bekliyorum..”

  Yani Türkçeleştirirsek, “bana para ver ben yurt dışına kaçayım” demek istiyor.

  Yahu Erkan Efendi..

  Bildiklerini açıklamak için neden devletten davet bekliyorsun.

  Twit atacağına gidersin devletin yetkililerine bildiklerini anlatırsın.

  Hem bu saatten sonra sana inanan da olmaz ya…

  Sen değil misin Sincan Kapalı Cezaevi’nden “Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bildiklerimi anlatacağım” diyen. Maden ki bildiklerin vardı Ağır Ceza Reisi sorduğunda o günkü duruşmada niye anlatmadın bildiklerini?

  Şimdi kalkmışsın sosyal medyadan algı yaratma, kumpas kurma çabasına girmişsin.

  Devlette işler tehdit, şantaj, kumpas twitleri ile yürümüyor Erkan Efendi.

  Bak yarın Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanık olarak yargılaman devam edecek.

  Gelirsin, duruşmaya katılırsın, ne biliyorsan anlatırsın.

  2014 yılından beri Aydın Kamuoyunu meşgul ediyorsun.

  Ne biliyorsan anlat da sende kurtul, bizlerde kurtulalım.

  Seninle mi uğraşıp duracağız..