• Erkan Karaarslan’a şartlı tahliye…

  Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “FETÖ Terör Örgütü’ne Üye olmak ve Örgüte finans temin etmek” iddiası ve suçlaması ile yargılanan Erkan Karaarslan’ın cezaevinde yattığı süre göz önüne alınarak şartlı tahliyesine karar verildi.

  16:59:20 | 2019-09-14

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

  Aydın BŞB başta olmak üzere, Beylikdüzü, Sarıyer, Avcılar, Ataşehir gibi birçok belediyeye danışmanlık hizmeti veren ve Erkan Karaarslan’ın yargılandığı Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki son duruşmada tahliyesine karar verildi. Cumhuriyet Başsavcılığı tahliye kararının iptali için bir üst mahkeme başvurdu ancak yapılan itiraz reddedildi.

  Edinilen bilgiye göre, Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Karaarslan, Avukatı’nın talebi üzerine, adli kontrol şartı ve yurt dışı çıkış yasağı konularak tahliye edildi.

  Tahliye kararında, Karaarslan'ın cezaevinde geçirdiği sürenin dikkate alındığı öğrenildi.

  Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen FETÖ/PDY davasında tutuklu yargılanırken, adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Karaarslan hakkında, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı sonrası yakalama kararı çıkarılmıştı. Uzun süre aranan Karaarslan, Ankara'da yakalandıktan sonra tutuklanarak Sincan Kapalı Cezaevi’ne konulmuştu.

  Erkan Karaarslan’ın Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte yargılaması bulunuyor.