• Erdoğan’dan operasyon sinyali…

  AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan partisinin grup toplantısında "FETÖ'nün siyasi ayağı bay Kemal'in yatak odasına girmiş haberi yok!" ifdasini kullanırken sinevizyon ekranına FETÖ İmamı olarak anılan Erkan Karaaslan’ın elleri kelepçeli cezaevine girerken resminin yansıması CHP’li belediyelere yönelik bir operasyon hazırlığında olunduğunun işaretlerini veriyor.

  21:51:25 | 2020-02-12

  http://yavuzlarmylife.com

   

  Her fırsatta 15 Temmuz hain darbe girişimine “kontrollü darbe” diyen ve FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın önergesi vererek TBMM’yi zan altında bırakan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendi partisinde bulunan isimlerin hain örgütle ilişkisini görmezden geliyor. FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik yapılan tartışmaların baş oyuncusu olan Kılıçdaroğlu, ittifakı İYİ Parti ile FETÖ’nün savunuculuğuna hatta siyasette söz hakkı bulmasına neden oluyor.

  Kılıçdaroğlu’nun yaklaşık 2 haftadır partisinin grup toplantısında FETÖ'nün siyasi ayağı hakkında bir liste açıklayacağını söylemesine rağmen hala açıklama yapmayışı, kendi partisinin FETÖ ile kirli ilişkisini perdeleme çalışması olarak nitelendiriliyor.

  Kılıçdaroğlu’ndan bir açıklama gelmeyince AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan partisinin grup toplantısında "FETÖ'nün siyasi ayağı bay Kemal'in yatak odasına girmiş haberi yok!" ifdasini kullanırken sinevizyon ekranına FETÖ İmamı olarak anılan Erkan Karaaslan’ın elleri kelepçeli cezaevine girerken resminin yansıması CHP’li belediyelere yönelik bir operasyon hazırlığında olunduğunun işaretlerini veriyor.

  “FETÖ’nün siyasi ayağını açıklıyorum; Tolstoy’un dediği gibi, birine çamur atmadan önce iyi düşün. Kılıçdaroğlu bize çamur atmaya çalışırken elinde çamurla yakalanmıştır. Çünkü FETÖ’nün en önemli siyasi ayağı Kılıçdaroğlu’nun kendisi ve ekibidir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’ye anlamlı bir mesaj verdi.

  Erkan Karaarslan’ın ihale aldığı belediyelere yönelik hazırlık içinde olunduğu apaçık dikkatlere sunulurken İçişleri Bakanlığı Müfettişlerinin Türkiye genelinde Erkan Karaarslan için derinlemesine incelemeler yapmaları CHP içindeki FETÖ yapısına karşı operasyon yapılacağının bir diğer önemli sinyalleri arasında yer alıyor.

  İçişleri Bakanlığı Müfettişleri Mersin, Aydın, Sarıyer, Avcılar, Beylikdüzü, Adalar belediyeleri başta olmak üzere Erkan Karaarslan’a ihale verilen tüm belediyeleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile mercek altına aldı.

  Erdoğan’ın grup toplantısında Erkan Karaarslan görseli ile birlikte yaptığı konuşmadan satırbaşları şöyle:

  - Bugün bu ülkede FETÖ'nün en büyük siyasi ayağı Kılıçdaroğlu ve ekibidir. FETÖ'yü suç örgütü olarak ilan eden ve o MGK kararlarının altında imzası olan benim.

  - Kılıçdaroğlu ve ekibi omurgasızdır. FETÖ'ye diyet borçludur. Tek derdi şahsıma ve partiye zarar vermektir.

  - FETÖ mensupları tarafından hazırlanan dökümanlar Meclis'te CHP'liler tarafından sürekli gündemde tutuldu.

  - FETÖ ne demişse, Kılıçdaroğlu aynısını tekrar etti, bu yapıyı devletin vicdanı diye tarif etti, yaptığımız operasyonları cadı avı' olarak gösterdi.

  - Devleti FETÖ'den temizleme çalışmalarımızın hepsinde karşımızda hep CHP ve Kılıçdaroğlu'nu bulduk.

  - Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olmasıyla CHP bu işin tam göbeğine yerleşmiştir. Kaset kumpasının dahi sorumluluğunu dahi bizim üzerimize yıkmaya çalışmıştır. Seni oraya getiren FETÖ, ne konuşuyorsun?

  - 15 Temmuz'u 'kontrollü darbe' olarak tanımlayan Kılıçdaroğlu'na bu aklı veren FETÖ.

  - FETÖ'nün siyasi ayağı FETÖ'cülerin devirmeye çalıştığı siyasetçi midir, yoksa yükseltmeye çalıştığı siyasetçi midir?

  - Malum Genelkurmay Başkanı çıksın şunu söylesin: Biz şu kadar FETÖ'cü subayı ordudan ihraç ettik. Benim görevim değil.

  - Eğer Genelkurmay Başkanı'nı Savunma Akanı yaparak sivilleşme sürecine girdiysek, sivilleşmenin anlamı budur.

  - 15 Temmuz ile birlikte FETÖ'cüler büyük oranda TSK'dan temizlenmiş oldu.

  - Vesayete, darbelere, cuntaya karşı verdiğimiz mücadelede dün de karşımızda CHP vardı, bugün de CHP var.

  HABER MERKEZİ