• “Efsane Müdür” Genel Müdür oldu…

  Aydın Tarımı’nın “Efsane Müdürü” Fuat Fikret Aktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan’ın onayı ile Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’ne atandı.

  12:39:12 | 2018-08-19

  Aydın'da daha önce Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, ardından Aydın Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan ve 30 Mart Yerel seçimlerinde AK Parti'den Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Fuat Fikret Aktaş'ın, yıllar sonra ayrıldığı Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevine yeniden dönmesi ve Aydın’daki başarılı çalışmaları Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından Genel Müdürlük ile ödüllendirildi.

  Aydın'da tarım kesimin sevip saydığı bir isim olan ve bir süre Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’nda görev yaptıktan sonra 2016 yılında yenidenAydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevine ataması yapılan Fuat Fikret Aktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın onayı ile Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’ne atandı.

  1995 yılından itibaren Aydın Tarım İl Müdürlüğü’nde çalışmaya başlayan, 1997 yılına kadar Hayvan Islah ve Suni Tohumlama İl Koordinatörlüğü ile Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliğinin kuruluşunda görev alarak bu birliğin koordinatörlüğü görevlerinde bulunan Fuat Fikret Aktaş, görevi esnasında elde ettiği başarılar nedeniyle 1997 yılında Aydın İl Tarım Müdürlüğü görevine atandı.

  İl Müdürlüğü görevinde birçok ilke ve çok önemli projelerin gerçekleştirilmesine imza atan Aktaş, başarıları nedeniyle Aydın Valiliği’nce takdir belgesi ile ödüllendirildi. 2000 yılında Tarım Bakanlığından istifa ederek özel projelerden sorumlu Aydın Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanan ve iki yıl sonra bu görevinden istifa eden Fuat Fikret Aktaş, AK Parti Siyaset Akademisi 1. Dönem İzmir Birincisi oldu. Ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden alan Aktaş, 2014 yılında yapılan Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olmuştu.

  Daha sonra Tarım Bakanlığı’nda görev alan Fuat Fikret Aktaş, 2016 yılında yeniden Aydın Tarım İl Müdürlüğü görevine getirilmişti.

  Aktaş’ın Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’ne ataması Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın imzası ile 18 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazete’de (2018/143) yayınlanarak kesinleşti.

  Kendisini tebrik ediyor yeni görevinde başarılar diliyoruz.

  FUAT FİKRET AKTAŞ KİMDİR?

  1966 yılında Elazığ'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Aydın ve İzmir'de tamamladı. 1988 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 1996 yılında da Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi.

  1990-1993 yıllarında Siirt Pervari ve Eruh İlçe Müdürü, 1993-1995 yıllarında Kırşehir'de veteriner hekim olarak görev yaptı. 1995-1997 yıllarında Aydın İl Müdürlüğünde Suni Tohumlama ve Damızlık Birliği İl Koordinatörlüğünü yürütürken 1997 yılında Aydın' a İl Müdürü olarak atandı.

  1999-2000  yılları arasında Van İl Müdürlüğü,  2000-2002 yılları arasında ise Aydın Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2002-2006 yılları arasında memuriyetten ayrılarak sigortacılık ve gayrimenkul  danışmanlığı işlerinde bulundu. 2006-2007 yıllarında Antalya Çalkaya Belediyesinde danışmanlık görevi yaptı.

  2007 yılından itibaren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında görev  yapmakta iken 2016 yılında, Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü olarak tekrar atandı. Orta derecede İngilizce bilen Fuat Fikret AKTAŞ evli ve 1 çocuk babasıdır.