• Efeler sanata damga vuruyor..

  Kültür ve sanat etkinlikleri ile hem dikkatleri çeken hem de adından sıkça söz ettiren Efeler Belediye Tiyatrosu, bu kez de Uşak'ta düzenlenen 2. Uluslarası Tiyatro Festivali'ne katıldı.

  13:53:36 | 2018-04-18

  Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın, ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Yakup Yavru’nun ve birçok tiyatro grubunun katıldığı kortej yürüyüşü ile başlayan festival vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

  2 Nisan’da düzenlenen ve farklı illerden gelen 11 tiyatro ekibi bir hafta boyunca tiyatroseverlerle 9 oyun buluştururken, Efeler Belediye Tiyatrosu da festivalin final gecesinde Topuzlu oyununu sahneledi.

  Festivalin son oyununda tiyatrocuların yanında olan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Efeler Belediye Tiyatrosu'na katılımlarından dolayı teşekkür ederek Efeler Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Arkın Selek'e plaket takdim etti.

  Efeler Belediyesi'nin kültür ve sanat etkinlikleri ile adından sıkça söz ettirdiğini vurgulayan Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, "Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde kurduğumuz belediye tiyatromuz çeşitli oyunlarla zaman zaman seyirci karşısına çıkıyor. İlçemizde düzenlediğimiz etkinliklerde salonu tıklım tıklım dolduran tiyatromuz şehir dışında da bir çok etkinliğe katılarak ilçemizin hem tanıtımına katkı sağlıyor hem de oyunlarını seyircilerle buluşturuyor. Resimden heykele, fotoğraftan tiyatroya kadar bugüne dek düzenlediğimiz bir çok etkinlikte gerek yerli gerek yabancı sanatçılarımızı şehrimizde ağırlamaktan büyük onur duyduk. Belediyemizin kültür ve sanata verdiği destekler bundan sonra da hız kesmeden devam edecek" dedi.