• Efeler’e altın çağını yaşattı…

  Demokrat Parti Adayı Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “CHP’den aday olmamız, Türkiye’ye örnek olacak hizmetlerimiz, Efeler halkımızla olan gönül birliğimiz bir kişi tarafından engellendi” dedi. Özakcan, Efeler’de yaşayan seçmenlere, “Önümüzde seçim siyasi parti seçimi olmaktan ziyade yerel yönetimin öne çıktığı bir seçimdir. Gelin sandıkta birlikte olalım. Türkiye’de ses getirecek bir seçimi Efeler’de yaşatalım. 31 Mart akşamı da birlikte olalım” çağrısında bulundu.

  12:43:43 | 2019-02-05

   

  http://yavuzlarmylife.com

   

  HABER: YALÇIN YILDIRIM

  Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, engellili vatandaşlara akülü ve tekerlekli sandalye hediye törenine katıldı.

  Belediye önünde düzenlenen törende her zaman engellilere yönelik hizmet ürettiklerini belirten Başkan Özakcan, "Engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak için hizmet veriyoruz" dedi.

  “SADECE ADAYLIĞIMI DEĞİL, HİZMETLERİMİZİ DE ENGELLEDİLER..”

  Türkiye’ye örnek olacak Efeler Belediyesi’nin hizmetlerin engellendiğini kaydeden Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan isim vermeden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçoğlu’nu eleştirerek, “CHP’den aday olmamız bir kişi tarafından engellendi. Sadece adaylığımı değil, hizmetlerimizi de engellediler” diye konuştu.

  Özakcan şunları kaydetti:

  “Türkiye’ye örnek olacak Efeler Belediyesi’ndeki hizmetlerimizin devamı engellendi. Efeler halkımızla olan dayanışmamız gönül birliğimiz engellendi. Hizmet anlayışımız engellendi. Bu engeli kırmak için önümüzdeki seçimlerde Demokrat Parti’den aday olarak tüm Efeler halkımızın huzurunda olacağım. Demokrat Parti, 1946’dan başlayarak ülkemizde çok partli hayata geçişin mücadelesini vermiş, canı pahasına demokrasi mücadelesi vermiş bir partidir. Hemşehrimiz Adanan Menderes’i başbakan yapmış, bakanlar yetiştirmiş, demokrasinin meşalesini yakan, geliştiren ve yerleştiren bir partimizdir. Bugün her mahallemizde ‘ben kıratçıyım’ diyen, ‘demokratım’ diyen Demokrat Part’lilik ruhunu taşıyan vatandaşlarımız var. DP’den aday olunca ‘içimizdeki aslanı uyandırdın başkanım çok mutluyuz, birlikteyiz’ diyenler oldu. Hep birlikte başarıya ulaşacağımıza olan inancımızla yola çıktık. Geçtiğimiz beş yıllık dönem içerisinde vatandaşlarımız arasında hiçbir ayırım yapmadık, bütün hemşerlerimizi kucaklayan bir anlayışla çalıştık. Bu anlayışı önümüzdeki beş yılda da devam etmek istiyoruz.”

  Demakrat Parti Adayı Efeler belediye Başkanı M. Mesut Özakcan engelli vatandaşların hayatını kolaştırmak için çalıştıkları kaydederek tekerlekli sandalye hediye etti. Belediye önündeki teslim töreninde, 12 akülü ve 10 tekerlekli sandalye vatandaşlara teslim edildi.

  “MESUT BAŞKAN BİZE ALTIN ÇAĞI YAŞATTI”

  Teslim töreninde eski adıyla Engelililer Spor Kulübü yeni adıyla Aydın Genç Efeler Spor Kulübü’ne altın çağını yaşattığı için Efeler Belediye Başkanı Musut Özakcan’a teşekkür eden Kulüp Başkanı Mehmet Güler, “Kulüp olarak son 5 yılda önemli başarılara imza attık. Bu başarıların devam etmesi için Kulübümüze altın çağını yaşatan Mesut Başkanımızla önümüzdeki 5 yılda da yolumuza devam edeceğiz” dedi.

  “HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ”

  Başkan Özakcan engelsiz bir Efeler için çalışmalara devam edeceklerini ve 5 yılda 250 adet sandalye dağıtımı gerçekleştirdiklerini kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Hepimiz engell adayıyız. Bu engelli konumumuzla yaşamımızı sürdürmek yine aielerimizle birilikte yaşamdan zevk alarak sağlıkla yaşamak iddası ve inancı içerisindeyiz. Engelli vatandaşlarımız bizim başımızın tacı. Engelli vatandaşlarımıza akülü, manuel ve fiziki durumlarına göre özel yaptırılmış araç gereçler hediye ederek hayatlarını kolaylaştırmayı amaçladık. Son beş yılda 250 tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirdik. Bundan böyle de Efeler Belediyesi olarak önümüzdeki dönemde de kendileriyle birlikte olmak, daha mutlu, daha huzurlu kılmak üzere kendilerine vereceğimiz hizmetlerle gönül birliğiyle bir beş yıl daha birlikte olmayı temenni ediyorum. Araç gereçlerini alan engelli vatandaşlarımıza ve onların bakımını yapan alelerine hayırlı olsun diyorum. Bundan sonra verdiğimiz araçlarla bir nebze de olsa hayatları kolaylaşacak.”

  “HALKIMIZ HESABI SANDIKTA SORACAK..”

  Özakcan, Efeler’de yaşayan seçmenlere de, “Önümüzde seçim siyasi parti seçimi olmaktan ziyade yerel yönetimin öne çıktığı bir seçimdir. Gelin sandıkta birlikte olalım. Türkiye’de ses getirecek bir seçimi Efeler’de yaşatalım. 31 Mart akşamı da birlikte olalım” çağrısında bulundu. Özakcan, bir engelli yakınının hizmet üreten insanların engellenmesini doğru bulmadığını söylemesi üzerine, “halkımız bunun hesabını sandıkta soracaktır” diyerek tepkisini dile getirdi.

  Daha sonra 12’si akülü ve 10 adedi tekerlekli olmak üzere 22 sandalyenin dağıtımı gerçekleştirildi.