• Develer Nazillispor için güreşti…

  Geleneksel 9. Nazilli Deve Güreşi Festivali, Organize Sanayi girişinde Nazilli Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen yaklaşık 5 bin kişilik arenada düzenlendi. Festivalde konuşan Başkan Alıcık, “Biz burada Türk Yörük gelenek ve göreneklerini, örf ve adetlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde güreşlerimizi gerçekleştiriyoruz. Aslanlarımız Suriye’de savaşıyorlar. Bizim de burada eğlenmek gibi bir amacımız olmamalı” dedi.

  22:31:51 | 2018-02-19

  9. Geleneksel Nazilli Deve Güreşi Festivali, Organize Sanayi Bölgesi girişinde bulunan 5 bin kişilik arenada gerçekleştirildi.

  Geleneksel Deve Güreşi Festivali, dualarla ve kurban kesimiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Türkiye’nin dört bir yanından festivale katılan pehlivan develer güreşmeye başladı.

  Güreşleri, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı, MHP Aydın İl Başkanı Levent İlter, muhtarlar ve STK temsilcileri protokol tribününden takip etti.

  Güreşlerden elde edilen gelirlerin Nazilli Belediyespor’a bağışlanacağını belirten Başkan Alıcık, “Biz burada Türk Yörük gelenek ve göreneklerini örf ve adetlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde güreşlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu alanda inşallah Türkiye’nin en büyük deve güreşlerini gerçekleştireceğiz. Aslanlarımız Suriye’de savaşıyorlar. Bizim de burada eğlenmek gibi bir amacımız olmamalı” dedi.

  Yapımı Nazilli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yeni arenanın tüm Nazilli halkına hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Başkan Alıcık, “Yalnızca deve güreşi değil diğer sosyal aktivitelerimizi de bu alanda rahatlıkla gerçekleştirebiliriz. Yeni arenamız 6 dönüm üzerine yapıldı. Burada 5 bin kişi rahatlıkla güreşleri izleyebilir. Yenileme çalışmalarımız yaklaşık 400 bin liraya mal oldu. Emeği geçen arkadaşlarımızın ellerine sağlık” diye konuştu.

  Güreşleri kazanan develerin sahipleri Başkan Alıcık tarafından kupayla ödüllendirildi.