• CHP’li belediyelere yandaş atamalar…

  Erkan Karaarslan’ın hapis yattığı günlerde ve devamındaki yargı sürecinde Belediyeler üzerindeki etkisini yavaş yavaş kaybetmesi üzerine Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde Karaarslan’ın Belediye içine yerleştirdiği “örgütlü kadroyu” yöneten birinci adam konumuna geçen Önder Yeğen diğer yandan CHP’li belediyelere yaptırdığı atamalar ile dikkati çekiyor.

  16:36:42 | 2020-04-21

  http://yavuzlarmylife.com

   

  FETÖ Terör Örgütü üyeliği ve örgüte finans temin etmek suçlaması ile halen Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan Erkan Karaarslan’ın Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne önce Genel Sekreter sonra Teftiş Kurulu Başkanı yaptırdığı Önder Yeğen şimdi Belediyede en etkili isim olarak görev yapıyor.

  Erkan Karaarslan’ın hapis yattığı günlerde ve devamındaki yargı sürecinde Belediyeler üzerindeki etkisini yavaş yavaş kaybetmesi üzerine Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde Karaarslan’ın Belediye içine yerleştirdiği “örgütlü kadroyu” yöneten birinci adam konumuna geçen Önder Yeğen diğer yandan da CHP’li belediyelere yaptırdığı atamalar ile dikkati çekiyor.

  Erkan Karaarslan tarafından kurulan YEKÜD Derneği ve Vizyon Yayıncılık adına Aydın Belediyesi'nde çalıştığı, Aydın Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü'nce 2013 yılında açılan danışmanlık ihalesinde çıkarılan davet mektubunu YEKÜD Derneği adına teslim aldığı Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca tespit edilen Önder Yeğen daha düne kadar Erkan Karaarslan'a ait şirketlerde ücret mukabili seminerlerine katılan birisiydi.

  Uzun süre birlikte yol arkadaşlığı yaptığı Erkan Karaarslan ile yol ayrımına geldiği iddia edilen Önder Yeğen şimdilerde en yakın arkadaşı Karaarslan’ı saf dışı bırakarak yapılan atamalarda söz sahibi olması ile dikkati çekiyor.

  2 yıl belediyeye hiç gelmeden maaş alan ve bir sürede AYSERE A.Ş.'ye yönetim kurulu üyesi olarak çifte maaşla ödüllendirilen Önder Yeğen eşi Zühre Duygu Yeğeni de belediyenin sözleşmeli kadrosuna aldırırken son olarak Bartın Üniversitesi’nde okutman olarak çalışan kardeşi Ender Yeğen’in de İYİ Partili İncirliova Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığına atanmasını sağladı.

  Erkan Karaarslan’ın eski ekibinden Erman Taşçı’nın CHP'li Kuşadası Belediye Şirketine Genel Müdür yapılmasını sağlayan Önder Yeğen, Aydın Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri kadrosunda görevli Muttalip Özsemerci’nin de CHP'li Germencik Belediyesi’ne Başkan yardımcısı olarak atanmasını gerçekleştirdi.

  Atamaların Özlem Çerçioğlu’nun bilgisi dahilinde yapıldığı öğrenildi.

  HABER MERKEZİ