• Çerçioğlu, 100 yılla yargılanacak…

  Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu, FETÖ firarisi Danışmanı Erkan Karaaslan’ın şirketlerine 2 yılda verdiği 23 ihale için TCK 235/1-2-a, 1-4,d, 236/1,2,e,3, 53/1 maddeleri gereği ayrı ayrı yargılanacak. Çerçioğlu’nun her bir ihale için 6 yıldan 14 yıla kadar, FETÖ Firarisi Danışmanı için de 9 yıldan 22 yıla kadar hapis ile cezalandırılması isteniyor.

  13:39:02 | 2018-09-08

  Aydın'ın CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun, danışmanı olan ve FETÖ'nün Kasası olduğu iddia edilen Danışman’ı Erkan Karaarslan'ın firmalarına ihale verebilmek için yaptığı uyduruk hizmet alımları Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten’in hazırladığı iddianeme ile yargıya taşındı.

  Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten tarafından Edimin İfasına Fesat karıştırma, İhalede Yolsuzluk ve Resmi Evrakta Sahtecilik suçlaması ile hazırlanan iddianeme Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

  Savcılık iddinamesinde halen FETÖ firasi olan Erkan Karaarslan’ın şirketlerine 2 yılda 23 ihale verildiğine vurgu yapılıyor. Başsavcı Tüten Aydın. 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianemede 23 ihalenin ayrı ayrı ele alınarak incelenmesini ve her ihalenin ayrı ayrı yargılanarak cezalandırılması talebinde bulunuyor.

  Bu iddianemeden ayrı Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hakkında FETÖ Terör Örgütü Üyesi olmaktan Erkan Karaarslan ile birlikte soruşturma açıldığı öğrenilen Özlem Çerçioğlu’nun Edimin İfasına Fesat karıştırma, İhalede Yolsuzluk ve Resmi Evrakta Sahtecilik suçlaması ile açılan her bir ihale için ayrı ayrı 6 yıldan 14 yıla kadar, FETÖ Firarisi Danışmanı için de 9 yıldan 22 yıla kadar hapis ile cezalandırılması isteniyor. Dosyada bulunan diğer sanıklar ise 3 ile 7 yıl hapis istemi ile yargılanacak.

  Öte yandan Özlem Çerçioğlu’nun yargılama sonucu hükme bağlanana kadar Beşiktaş ve Ataşehir Belediye Başkanları gibi İçişleri Bakanlığı’nca görevden uzaklaştırılabileceği hukuk çevrelerince konuşuluyor.

  HABER: YALÇIN YILDIRIM