• Çerçioğlu, restini çekti…

  TOPUKLU EFE, TEMSİLCİLERİ "SUYU BEDAVA YAPACAĞIZ" DİYEN İKTİDARA RESTİ ÇEKTİ... "SÖZ VERİYORUM, SİZİN ELEKTRİĞİ BEDAVA YAPACAĞINIZ GÜN BENDE SUYU BEDAVA YAPACAĞIM...”

  15:07:07 | 2018-07-07

  TOPUKLU EFE’DEN TARİHİ ÇAĞRI:

  “ELEKTRİK VE SU BEDAVA OLMALI”

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Bedava Su” üzerinden “ucuz” siyaset yapan AKP ve MHP’lilere tarihi çağrı yaptı.

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu son günlerde Aydın siyasetinin gündemine oturan “Bedava Su” tartışmalarıyla ilgili basın açıklaması yayınladı.

  Çerçioğlu su üzerinden siyaset yapan AKP ve MHP’lilere tarihi çağrıda bulunarak “Gelin elektrik ve suyu bedava yapalım” dedi.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu açıklamasında “Değerli Aydınlılar, genel seçimlerde bize gösterdiğiniz güven ve desteğiniz için teşekkür ediyorum. Oylarınız ile yine Aydında 1. Parti olduk. Genel seçimden sonra vira bismillah diyoruz. Yeni dönemde siz Aydınlılara ilk müjdemizi veriyoruz. Ve bu noktada AKP, İYİ Parti ve MHP’ye de çağrı yapıyorum. Gelin elektrik ve suyu bedava yapalım” dedi.

  “KANUNLARI DEĞİŞTİRELİM ELEKTİRİK VE SUYU BEDAVA YAPALIM”

  Su ücretlerine ilişkin kanunlarda değişikliğe gidilmesi, sosyal devlet olmanın bir gereği olarak su ve elektrikten bundan böyle para alınmaması çağrısında bulunan Başkan Çerçioğlu’nun açıklamaları şu şekilde devam etti:

  “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk ve önemli icraatı olacağını düşündüğüm bu teklifi bugün buradan ilan ediyorum. Bununla da kalmayacağım, su ve elektriğin bedava olması için kanun önerisi Aydın milletvekilleri aracılığıyla TBMM gündemine getirilecektir. AKP, MHP, İYİ Parti, HDP şimdi görev sırası sizde. Gelin hep birlikte bu kanunları değiştirelim ve vatandaşlarımıza su ve elektriği bedava verelim. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu olarak, gerekli yasal düzenlemelerin yapıldığı gün, Aydın’da suyu bedava yapmayı kamuoyu önünde taahhüt ediyorum. Ve yürekli diğer büyükşehir belediye başkanlarına da bu kampanyamıza katılmaları için çağrıda bulunuyorum. Haydi, Ankara, haydi İstanbul, Mersin, Gaziantep, Denizli, Adana. Tüm başkanları halkımıza nefes aldırtacak bu uygulamaya evet dedirtmek için kampanyaya bekliyorum. Bugünden itibaren müjdelerim artarak devam edecek. Amacım siz Aydınlılara en iyi hizmeti verebilmek. Beni izlemeye devam edin.”