• Çerçioğlu’nun “FETÖ”cü Danışmanına yakalama…

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun FETÖ Terör Örgütü Üyesi olmak ve örgüte finans temin etmek suçlaması ile Mersin’de yargılanan geçtiğimiz günlerde adli kontrol şartı ile tahliye edilen Danışmanı Erkan Karaarslan’a Mersin Cumhuriyet Savcılığı’nca yeniden yakalama kararı çıkarıldı.

  17:19:56 | 2017-10-18

  “FETÖ Terör Örgütü Üyesi olmak” suçlamasıyla yargılanan ve 29 Eylül 2017 tarihli duruşmada Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nce “Adli Kontrol şartı ve Yurtdışı çıkış yasağı” şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Danışmanı Erkan Karaarslan’a Mersin Cumhuriyet Savcılığı’nın talebi üzerine Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yeniden yakalama kararı çıkarıldı.

  Edinilen bilgiye göre, Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Mersin Cumhuriyet Savcılığı’nın “FETÖ’nün Belediyeler İmamı” olarak bilinen Erkan Karaslan’ın tahliyesine yaptığı itirazı kabul ederek, “yakalanması” emri çıkarttı.

  Erkan Karaaslan 29 Eylül 2017 tarihinde Mersin Büyükşehir Belediyesi FETÖ dosyasından yargılandığı Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada “adli kontrol şartı” ile tahliye edilmişti.

  FETÖ’ye finansal destek sağladığı gerekçesiyle yeniden yakalama kararı çıkarılan Erkan Karaarslan, 23 adamını Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde üst düzey yönetici olarak atanmalarını sağlamış, Başkan Çerçioğlu ise bu isimlere sahip çıkmıştı.