• Çerçioğlu’ndan, CHP’ye “Karaarslan” resti…

  FETÖ Tutuklusu Danışman Erkan Karaarslan ile işbirliği içinde olduğu iyice netleşen Özlem Çerçioğlu’nun kendisini olası bir yagısal müdahaleden kurtarabilmek için ilk hamlesini yaptığı ve CHP Genel Merkezi’ne "Erkan Karaarslan ile danışmanlık konusunda çalışmam için baskı yapan sizsiniz. Şimdi bu konuda yargısal sıkıntı yaşayan benim. Ya gönderdiğiniz Erkan Karaarslan'a söyleyin adam akıllı dursun. Ya da başıma bir iş gelirse bütün ihaleyi Erkan Karaarslan ve 'CHP Genel merkezi emriyle bu işe girdim' diye size yıkarım" şeklinde rest çektiği öğrenildi.

  02:58:24 | 2017-07-30

  Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan FETÖ'ye finansal destek temin etmekten tutuklulanan ve 11 aydır cezaevinde olan danışmanı Erkan Karaarslan için randevu alıp görüşen CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun yaşanabilecek olası bir yargısal müdahaleden kurtulmak için harekete geçtiği ve bu konuda partisinin genel merkezine "Bu adamı bana danışman olarak tavsiye eden sizdiniz... Adam FETÖ konusunda sıkıntılı çıkınca beni yalnız bıraktınız... Şimdi de adam da akıllı durmuyor ve kabak benim başıma patlayacak. Ya gereğini yapın, ya da ben kendi bildiğimi yaparım" şeklinde tehditvari ilk hamlesini yaptığı iddia ediliyor.

  FETÖ'nün Belediyeler İmamı olduğu iddiası ile Hatay Cezaevinde tutuklu olan Danışman Erkan Karaarslan’ın son tahliye tabeninin Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nce reddedilmesi üzerine iyice panikleyen Özlem Çerçioğlu, Erkan Karaarslan’ın itirafçı konumuna geçebileceği haberleri yayılmaya başlayınca CHP Genel Merkezi’ne "Aydın Büyükşehir olduktan sonra Erkan Karaarslan ile danışmanlık konusunda çalışmam için baskı yapan sizsiniz. Şimdi bu konuda yargısal sıkıntı yaşayan benim. Ya gönderdiğiniz Erkan Karaarslan'a söyleyin, adam akıllı dursun. Ya da başıma bir iş gelirse bütün ihaleyi Erkan Karaarslan ve CHP Genel merkezi emriyle bu işe girdim diye size yıkarım" şeklinde rest çektiği öğrenildi.

  Özlem Çerçioğlu'nun, "Bu konuda beni temizlemezseniz, ne yapacağınızı asıl siz düşünün" diyerek tepkisini bir adım daha ileriye taşıdığı da CHP Genel Merkezi kulislerinde konuşuluyor.

  Ayrıca Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu konuda yardımcı olması için daha önce gönderdiği Parti Sözcüsü de olan Aydın Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ı da Genel Merkezde görüştüğü isimlere şikâyet ettiği belirtilen Çerçioğlu'nun "Yapılan her şeyi genel merkezin emirleri doğrultusunda yapmama rağmen bana Bülent Tezcan ile oyalama taktiği uygulanıyor. Bülent Tezcan bana 'Yargısal konuda bir müdahalemiz söz konusu olamaz' diyor. Benim başıma geleceklerden sonra en çok CHP Genel Merkezi düşünmeli" dediği de kulislerde konuşulan konular arasında olduğu iddia ediliyor.

  Yargısal boyutta olası bir sıkışma halinde bunun bedelini CHP Genel Merkezi’ne yıkmaya çalışacağı Parti Genel Merkezi’nde dillendirilen Başkan Çerçioğlu'nun tüm bunların yanı sıra Çerçioğlu’nun katıldığı adalet yürüyüşünde, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan istediği desteği bulamayınca hemen Aydın'a döndüğü ve döner dönmez kendini kurtarmak için 15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşü’ne katılarak Genel Merkeze mesaj vermeye çalıştığı konuşuluyor.

  Başkan Özlem Çerçioğlu'nun yaşadığı yargısal sorunları Erkan Karaarslan ve CHP Genel Merkezi’ne ihale ederek kendini temize çıkarmak için yoğun çaba harcadığı kendisine yakın çevreler tarfından yüksek sesle dillendirilirken, konuyla ilgili tüm çarpıcı gelişmeleri ve bomba açıklamaları, özel ropartaj ve belgeli haberleri yakında haber sitenizden takip edebilirsiniz....

  Haber: Hasan KADİFE