• Çerçioğlu Mersin’de yargılanacak…

  Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu, FETÖ davasında sanık koltuğuna oturacak. FETÖ’nün belediyeler imamı olduğu iddia edilen Erkan Karaaslan ile bağlantıları ortaya çıkan Özlem Çerçioğlu ile 23 bürokratın Mersin’deki davada sanık olarak yargılanacağı öğrenildi.

  19:47:59 | 2019-05-29

  http://yavuzlarmylife.com

   

  Terör örgütü FETÖ'nün belediyeler imamı olduğu iddia edilen Erkan Karaaslan'la yakın ilişkisi ve bağlantıları ortaya çıkan CHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile 23 bürokratına kötü haber geldi.

  CHP'li Çerçioğlu ve 23 bürokratı, çatı davanın birleşmesi nedeniyle Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Erkan Karaaslan'ın yargılandığı FETÖ davasında sanık olarak yargılanacak.

  Bu arada Çerçioğlu ve bazı bürokratlarının Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ihaleye fesat karıştırma gibi suçlardan Erkan Karaarslan ile birlikte yargılandığı davaları ise devam ediyor..

  ÖNCE SORUŞTURMA İZNİ

  FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan tutuklu olan Erkan Karaaslan'la bağlantılı olarak Aydın Büşükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Erkan Kararslan'ın cezaevinden aşk mektupları yazdığı sevgilisi Belediye Eski Genel Sekreter Yardımcısı Özlem Bayraktaroğlu, ASKİ Genel Müdür Vekilleri ve Meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 23 kişi hakkında soruşturma izni verilmiş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzası ile gönderilen 28 sayfalık soruşturma izninin içerdiği belgeler Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edilmişti.

  ANKARA'DA YAKALANMIŞTI

  Karaaslan'ın CHP'li 79 belediye ile işbirliği yaptığı daha önce kamuoyuna yansımıştı.
  FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanan FETÖ Terör Örgütü’ne finans desteği sağlamak ve üye olmak suçundan tutuklandıktan 14 ay sonra adli kontrol şartı ile serbest kalan ve daha sonra kayıplara karışan Erkan Karaaslan, geçtiğimiz aylarda Ankara'da yakalanmıştı.

  Karaaslan uzun süre kaçtıktan sonra Ankara Mebusevler Semti'nde saklandığı evde yakalanarak gözaltına alınarak yeniden tutuklandı ve Sincan ezaevine konuldu.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroglu'nun Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan ile yakın ilişkisi olduğu da ortaya çıkan Erkan Karaaslan Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Özlem Çerçioğlu ile birlikte ihaleye fesat ve evrakta sahtecilik suçlaması ile yargılanıyor. Ayrıca Aydın Asliye Ceza Mahkemelerinde de yargılandığı biliniyor. Bu durum CHP’li Özlem Çerçioğlu'nu oldukça rahatsız ediyor.

  ÇERÇİOĞLU HAKKINDA AÇILAN DAVALAR..

  Hakkında 80 soruşturma olduğu öğrenilen Özlem Çerçioğlu’nun kovuşturmaya dönüşen ve yargılamaları devam eden davaları şöyle:

  1- Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi 2018/635 Esas

  2- Aydın 1. Asliye Ceza Mahkemesi 2018/736 Esas

  3- Aydın 5. Asliye Ceza Mahkemesi 2018/623 Esas

  4- Aydın 3. Asliye Ceza Mahkemesi 2018/1306 Esas

  5- Aydın 5 Asliye Ceza Mahkemesi 2018/720 Esas

  6- Aydın 4. Asliye Ceza Mahkemesi 2018/637 Esas

  7- Aydın 4. Asliye Ceza Mahkemesi 2018/447 Esas

  8- Aydın 2. Asliye Ceza Mahkemesi 2018/ 650 Esas