• Çerçioğlu, FETÖ sanığı ile birlikte yargılanacak…

  YAZDIKLARIMIZDA HAKLI ÇIKTIK… CHP'Lİ BELEDİYELERDE FETÖ'NÜN BELEDİYELER İMAMI KARAARSLAN BOMBASININ İLKİ AYDIN'DA PATLADI! BAŞKAN ÇERÇİOĞLU FETÖ FİRARİ SANIĞI KARAARSLAN İLE BİRLİKTE AĞIR CEZADA YARGILANACAK…

  13:56:37 | 2018-08-26

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, FETÖ/PDY’ye finans sağlama ve terör örgütüne üye olmaktan yargılanan örgütün kasası konumundaki firari FETÖ sanığı Erkan Karaarslan ile birlikte ihaleye fesat karıştırma ve edimin ifasına fesat karıştırma suç isnadı ile yargılanacak…

  Türkiye’de yüzün üzerinde Belediyeden usulsüz ihaleler ile aynı anda yüzlerce Danışmanlık Hizmet İhalesi verilen firari sanık Erkan Karaarslan ile CHP’li Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde birlikte yargılanacak.

  Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten tarafından hazırlanan 16 sayfalık iddianamede (2018/887), Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve ASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Çerçioğlu, FETÖ firarisi Erkan Karaarslan, Karaarslan'ın bacanağı Muharrem Şanlı, baldızı Çiğdem Şanlı, yeğeni Osman Çolak ve Aydın Büyükşehir Belediyesi İhale Birimi Başkanı Nermin Canyurt'un da olduğu 16 kişi şüpheli olarak yer aldı.
  İddianamede, Erkan Karaarslan'ın 32 ihalede yolsuzluk yaptığı ifade ediliyor.

  Söz konusu ihalelerden ASKİ Genel Müdürlüğü'nden yüzde 50 hissesi olan Erkan Karaarslan'a ait olan Muhkem Limited Şirketi firmasına verilen ihale ile ilgili olarak bizzat Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten tarafından kovuşturma yapıldı ve hazırlanan iddianame kabul edildi.

  Şüpheli Sanıklar, Aydın ASKİ Genel Müdürlüğü'ndeki Danışmanlık Hizmet Alım ihalelerine ve edimin ifasına fesat karıştırdığı, resmi evrakta sahtecilik suçunu işledikleri gerekçesiyle Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde (2018/635 Esas Sayılı Dosya) yargılanacak.

  TAHLİYE EDİLDİKTEN SONRA FİRAR ETTİ
  Erkan Karaarslan, FETÖ/PDY'ye finans sağlama ve terör örgütüne üye olmaktan Hatay T Tipi Cezaevinde 13,5 ay tutuklu kaldı. Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi (2016/22.E)  29 Eylül 2017 tarihinde adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı konularak Karaarslan'ı şartlı tahliye etti. Erkan Karaarslan'ın tahliye kararına Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. Ardından Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi, 6 Ekim 2017 tarihinde Erkan Karaarslan hakkında, 5271 sayılı CMK'nın, 94. maddesi gereğince yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. (http://www.aydinsafak.com/cercioglu-nun-feto-cu-danismanina-yakalama-h2766.htm) … Ancak o tarihten bu yana Erkan Karaaslan'a ulaşılamıyor.

  İŞTE İDDİANAME…