• Aydınlıların “Haşmet Abisi” AK Parti’den aday oldu…

  Tek başına bir parti gibi çalışarak Aydın’da AK Parti’nin yapamadığı muhalefeti tek başına yapan, CHP’li Belediyelerdeki “yolsuzluk” dosyalarını, FETÖ Firarisi Sanık Erkan Karaarslan’ın Türkiyede’ki yapılanmasını, AK Parti’de ve kamuda kendini saklayan kriptolar ile tek başına mücadele eden Tecrübeli siyasetçi ve bürokrat Haldun Haşmet Aysan Ankara’da Aydınlıların sesi olabilmek için AK Parti’den 27. Dönem milletvekili aday adayı oldu.

  12:50:16 | 2018-05-02

  VE AYDINLILARIN "HAŞMET ABİSİ" ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI...

  İÇİŞLERİ VE MİLLİ SAVUNMA ESKİ BAKANI DEVLET ADAMI İSMET SEZGİN'İN UZUN YILLAR TBMM'DE DANIŞMANLIĞINI YAPAN VE KENDİSİNE EN YAKIN İSİMLERDEN BİRİ BİRİ OLAN HALDUN HAŞMET AYSAN AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI.

  CHP'Lİ AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE VE BELEDİYENİN AYDIN ŞEHRİ İLE AYDIN HALKINA KARŞI YAPTIĞI HAKSIZ UYGULAMALARINA YÖNELİK YILLARDIR TEK BAŞINA SÜRDÜRDÜĞÜ MÜCADELESİ İLE AYDINLILARIN GÖNLÜNDE TAHT KURAN İSİM OLAN TECRÜBELİ BÜROKRAT HALDUN HAŞMET AYSAN, AYDINLILARIN HAKKINI HUKUKUNU KORUMAK VE ANKARA'DA SESİ OLABİLMEK İÇİN AK PARTİ'DEN 27. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU…

  AK Parti ve MHP'nin Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde oluşturulan Cumhur ittifakına Aydın'da en önemli katkı sunacak isimlerden biri olarak gösterilen Aydın halkının hakkının savunucusu tecrübeli Bürokrat Haldun Haşmet Aysan'ın Aydın'ın siyasi, ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına yönelik çalışmalar ve hedeflerin belirlenmesi için bazı önemli görüşmeler yapmak üzere gittiği Başkent Ankara'da, 2 gün süren ziyaretlerin ardından AK Parti Genel Merkezine giderek 27. Dönem melletvekili aday adayı oldu.

  Aydın’da yaşayanların hakkı ve yarınları için Aydın halkına karşı yapılan onlarca yüzlerce haksızlık karşısında "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" anlayışı ile yıllardır susmayı tercih eden ancak seçim pazarı kurulunca "benim malım şöyle iyi, böyle güzel" diye çığırtkanlık yapanların aksine Haldun Haşmet Aysan tek başına mücadele eden isim olarak resmi adaylık başvurusunu yaptı.

  Haldun Haşmet Aysan, Aydın'da ve Ankara'da adaylık başvurusunda bulunması konusunda üzerinde büyük baskı oluşturulduğunu ve yoğun kamuoyu baskısı karşısında adaylık başvurusunu yaptığını söyledi.

  Aydın'da CHP'li Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik neredeyse muhalefet yapan tek isim olan Merkez Sağın önde gelen güçlü ismi Haldun Haşmet Aysan'ın "Güçlü ve Lider Türkiye" için ülkeyi yarınlara taşıyacak isim olarak destek verdiği Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Cumhur İttifakına katkı sunmak noktasında adaylık başvurusu yapması ve siyaset arenasında savaşmasını destekleyen Aydınlılar arasında büyük bir memnuniyet yarattı.

  Haksız su zammı ve otopark ücretlerinin iptali ile çeşitli yolsuzluk iddiaları hakkında CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ve yönetimine karşı yıllardır tek başına verdiği mücadelesi Aydın Halkı tarafından büyük takdir gören ve desteğini kazanan ancak Ankara merkezli siyaset yapmayı düşünmediği için daha önce aday olmayacağını kendi çevresinde dillendiren Tecrübeli Bürokrat Haldun Haşmet Aysan'ın gerek genel ve gerekse yerelde bundan sonra AK Parti cephesinde aktif olarak mücadele etmesi noktasında kim'ler tarafından ikna edildiği ise ayrı bir merak konusu oldu.

  AYDIN'DA YILLARDIR TEK BAŞINA MÜCADELE EDEN HALDUN HAŞMET AYSAN KİMDİR?

  (Hasan KADİFE)

  Aysan'ın aday adaylığını resmileştirmesinin ardından yaptığı bu paylaşımı dikkatleri çekti...