• Aydınlı Vekillerden söz düellosu…

  CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ile AK Parti Milletvekili Mustafa savaş arasında başlayan “faşizm tartışması” giderek büyüyor. CHP’li Bülbül’ün 12 Eylül’ün yıldönümünde yaptığı açıklamada iktidarı eleştirmesine sert tepki gösteren AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’a Bülbül’ün cevabı gecikmedi.

  13:07:48 | 2021-09-13

  http://yavuzlarmylife.com

  CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, AKP’li Savaş’ın sözlerine yönelik “İktidarı eleştirmek millet iradesini yok saymak değil olsa olsa milletin iradesiyle güç zehirlenmesi yaşayan, çaldıkları minareye seçim kılıfı uyduran iktidarın yarattığı tabloyu ortaya koymaktır” dedi.

  CHP’li Bülbül yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

  “Milletin iradesini 19 yıldır yok sayan AKP iktidarı mensubu milletvekilinden demokrasi, cumhuriyet gibi kavramları duymak samimiyetten çok uzak. Sadece oy aldıkları yurttaşları ‘millet’ olarak tanımlamak, AKP’ye oy vermeyen ülkenin yarısına hakarettir. Bizler parti ayırmaksızın her türlü haksızlık, hukuksuzluk, antidemokratik uygulamaya karşı çıktık. Çıkmaya da devam edeceğiz. Bizler sandık demokrasisi savunurken İstanbul yerel seçimlerde milletin iradesini hiçe sayarak her türlü hukuksuzlukla seçimleri yenileten, mühürsüz pusulalarla seçim yaptıran, AKP’nin bile seçilmiş belediye başkanlarını hatta Ahmet Davutoğlu’nu başbakanlık görevden alan, ülkeyi her seçim döneminde ve sonrasında kaosa sürükleyen AKP’dir. Sayın Savaş, tek bir seçim gösteremez ki şaibe karışmamış olsun. İktidarı eleştirmek millet iradesini yok saymak değil olsa olsa milletin iradesiyle güç zehirlenmesi yaşayan, çaldıkları minareye seçim kılıfı uyduran iktidarın yarattığı tabloyu ortaya koymaktır.”

  Milletvekili Savaş Bülbül’e şöyle cevap vermişti..

  “CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Sayın Süleyman Bülbül, 12 Eylül Askeri Darbesine yönelik açıklamalar yaparken Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini de hukuk dışı bir uygulama olarak ilan etmiş ve millet iradesiyle hayata geçirilen bir yönetim anlayışını darbeler döneminin devamı olarak niteleme talihsizliğini sergilemiştir. 

  16 Nisan 2017'de gerçekleşen referandumla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi oylanmış ve nihai karar aziz milletimizin iradesine bırakılmıştır.  Tamamen millet iradesinin oyladığı bir referandum süreciyle yasalaşan bir yönetim anlayışını darbe olarak nitelemek, ismini  Cumhuriyet ve Halktan alan bir siyasi partinin Adalet Komisyonu üyesince darbe olarak nitelenmesi daha vahim bir sosyolojik olaydır.  Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Sayın Süleyman Bülbül'ün ortaya koyduğu bu söylem ne demokrasi ve cumhuriyet yönetim anlayışıyla, ne halkla ne de adalet gerçeğiyle bağdaşmayan bir tutumdur. Bu tutumu açıkça kınıyorum. Çünkü asıl darbe zihniyeti, aziz milletimizin iradesini yok sayanların tutumudur.”