• Aydın’da neler oluyor?

    İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Seçim güvenlik toplantısı” için Aydın’a gelişin ardından yarın da (10 Mayıs 2018) Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün Aydın’a geleceği öğrenildi...

    16:52:55 | 2018-05-09

    Bakan Gül’ün Aydın’a geleceği yönünde resmi makamlardan henüz bir açıklama yapılmazken, emin kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre Adalet Bakanı’nın Aydın’a geleceği bilgisine ulaşıldı..

    Bu gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Aydın’a gelişi ve bölge valileri, il emniyet müdürleri ile geniş kapsamlı bölgesel güvenlik toplantısı düzenlemesinin ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün de Aydın’a gelip bakanlığına bağlı birimlerle ile bir dizi çalışma yapacağı bilgisi “Aydın’da neler oluyor?” sorusunu akıllara getirirken “Acaba seçim öncesi Aydın’dan Erkan Karaarslan bağlantılı FETÖ Operasyonu ile ilgili önemli bir çalışmanın hazırlığı mı yapılıyor?” şeklinde yorumların da yapılmasına neden oldu.

    İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün peş peşe Aydın’ı karargâh haline getirmesi manidar bulunurken yıllardan bu yana dillendirilen CHP’li Belediyelerdeki Erkan Karaarslan bağlantılı büyük bir operasyonun habercisi olarak değerlendirildi.