• AYDIN’DA GECE YARISI OPERASYONU

  Aydın Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı güvenlik güçleri 500 kişilik ekiple Söke İlçesi Savuca ve Yenidoğan mahallelerinde sabaha karşı operasyon düzenledi.

  18:10:58 | 2014-09-25

  Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre:

  Halkımızın huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamlarını sürdürmelerine yönelik, suçların önlenmesi ile suça karışanların yakalanması amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında, Söke İlçesi Savuca Mahallesi ile Yeni Doğan Mahallesi Özbey Mevkii ve bu mahallerin ağaçlık arazilerinde; İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığının ilgili birimlerinin katılımıyla 25.09.2014 günü saat: 06.30’da eşzamanlı, toplam 500 (Beş yüz) personel ile birlikte hava destekli olarak gerçekleştirilen operasyonda;

  Haklarında Adam Öldürme, Yaralama, Hırsızlık, Yağma, Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Konut ve İşyeri Dokunulmazlığını İhlali vb. çeşitli suçlardan toplam: 31 (Otuz bir) yıl, 9 (dokuz) ay, 20 (yirmi) gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan V.A. - Ö.K. - M.S.İ. - V.G. - H.K. - A.S. - A.Ö. ile ikametinde yapılan aramada çeşitli suç unsurları elde edilen A.Ç ve arama noktasında dur ikazına uymayarak araçla kaçan V.B. ile M.Ç yakalanarak haklarında adli işlemler yapılmak üzere gözaltına alınmış, dört ayrı arama noktasında ise toplam 137 şahsın GBT sorgulaması yapılmıştır.

  Yakalanan şahısların ikametleri ile ağaçlık arazi ve araç içerisinde yapılan aramalarda;

  - 310 gram kubar esrar,

  - 87 adet fişek halinde esrar,

  - 1400 adet uyuşturucu hap,

  - 5 adet şeffaf poşet içerisinde (48 gr) Metanfetamin uyuşturucu madde,

  - 306 adet (75 gr) sentetik Canabinoid uyuşturucu madde,

  - 1 adet hassas terazi,

  - 2 adet av tüfeği,

  - 34 adet 9 mm çapında tabanca fişeği,

  - 2 adet 7.65 mm çapında tabanca fişeği,

  - 3 adet kurusıkı tabanca,

  - 1 adet çalıntı motosiklet,

  - 11 adet çalıntı olduğu değerlendirilen bay ve bayan kol saati,

  - 1 çift sahte plaka ele geçirilmiştir.

  Yakalanan şahıslardan haklarında kesinleşmiş hapis cezaları bulunan V.A - Ö.K - M.S.İ - V.G-H.K - A.S - A.Ö adli işlemleri neticesi cezaevine teslim edilmiş, diğer şahıslar hakkındaki tahkikat  işlemleri tamamlandıktan sonra adli mercilere sevk edilecektir.