• Aydın Çerçioğlu’nu konuşuyor…

  ÇERÇİOĞLU, ERDOĞAN İLE NE KONUŞTU? AK Parti Milletvekilleri’nin baş başa 13 dakika bile görüşemediği Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 23 dakika baş başa görüşmesi siyasi kulislerin konuşulan tek konusu oldu..

  22:12:24 | 2018-04-07

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Partisinin kongresine katılmak üzere Aydın’a gelen AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile Adnan Menderes Stadı VİP salonunda baş başa 23 dakika görüşmesinin ortaya çıkması hem Aydın siyasi gündemine damga vurdu hem de bu gün yapılan AK Parti 6. Olağan kongresini gölgede bıraktı.

  AK Parti Milletvekilleri’nin baş başa 13 dakika bile görüşemediği Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Adnan Menderes Stadı VİP Odası’nda 23 dakika baş başa görüşmesi siyasi kulislerin konuşulan tek konusu oldu..

  ÇERÇİOĞLU, ERDOĞAN İLE NE KONUŞTU?

  Çerçioğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile neler konuştuğu ise sır haline geldi.

  Aydın’a geldiğinde Adnan Menderes Stadyumu’na helikopter ile inen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılamaya gelenler arasında Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu da hazır bulunurken AK Parti Milletvekillerinin kongre salonunda olması kafalarda soru işareti yarattı.

  Çerçioğlu ile Erdoğan’ın baş başa görüşmesi gizli gerçekleşti. Adnan Menderes Stadı VİP Salonu’nda gerçekleştiği öğrenilen görüşme 23 dadika sürdü.

  Görüşme daha sonra basına ve kamuoyuna sızdı.

  GÖRÜŞMEYİ KİM AYARLADI..

  AK Parti İl Başkanı ve milletvekillerinin bile görüşmeden haberi olmazken, Çerçioğlu’nun görüşme talebini Cumhurbaşkanlığı Özel Kalemi’ne AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’in ilettiği ve bu görüşmeyi sağladığı öğrenildi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özlem Çerçioğlu ile neler konuştu henüz sırrını korurken, Başkan Çerçioğlu görüşmenin içeriği hakkında kendisini telefonla arayan www.aydinsafak.com Haber Koordinatörü Hasan Kadife’nin sorusunu da cevapsız bıraktı. Kadife’ye görüşmenin içeriği hakkında detay vermeyen Çerçioğlu, bunun açıklanmasının siyasi nezaket ve etik açısından uygun bulmadığını ancak ancak görüşmenin ana konusunun Aydın'ın sorunları ve çözümü noktasındaki talepleri olduğunu söyledi. 
  Başkan Çerçioğlu görüşme ile ilgili fotoğraf paylaşılmasına da sıcak bakmadığını ve bu görüşmelerin siyasi reklâm ve propoganda amaçlı kullanılmasını doğru bulmadığını da dile getirdi. 
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun merak uyandıran 23 dakikalık görüşmesinden Aydın AK Parti Teşkilatının, İl Başkanı Ömer Özmen’in ve Milletvekillerinin haberdar bile olmadığı öğrenildi. 
  Öte yandan görüşmeden haberdar olan bazı AK Parti kaynaklarından edilen bilgilere göre; CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun, Aydın Adliyesi’nden kendisine sızdırılan bazı AK Parti’nin önde gelen isimleri hakkında var olduğu iddia edilen FETÖ’cüler hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a bilgiler verdiği, kendisinin Aydın’da FETÖ ile mücadele eden kişi olarak imaj yaratmaya çalışarak kendisi hakkında ortaya atılan iddiaları örtmeye çalıştığı ve hazırladığı dosyaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilettiği öğrenildi. 
  Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu en son 27 Mayıs 2015'de Aydın'a gelen ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Cunurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüş ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde de kendisini karşılamıştı.

  Bilindiği üzere Aydın BŞB’deki yolsuzluk ve usulsükler hakkında İçişleri Bakanlığı ve Danıştay başta Özlem Çerçioğlu olmak üzere onlarca kişi hakkında soruşturma izinleri vermişti. Ayrıca, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılmış bir dolu soruşturma dosyaları bulunmakta ve bunlardan en önemlisi de FETÖ’den Firari Sanık Erkan Karaarslan'ın Aydın Büyükşehir Belediye yapılanması ve Terör Örgütü’ne finansal destek sağlama (SDN: 2016/17336) kapsamında devam eden soruşturmadır.