• Aydın BŞB Meclisi’nde kriz…

  CHP ÇATLADI… Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP çatladı, kriz çıktı. Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay tarafından dün Başkan Yardımcılığı görevinden alınan Barış Altıntaş bu gün yapılan Büyükşehir Meclis toplantısına başkanlık yapınca Başkan Atay sert tepki göstererek toplantının yapıldığı salonunu terk etti.

  16:17:08 | 2020-02-11

  http://yavuzlarmylife.com

   

  Barış Altıntaş’ın görevden alınmasını kendisine yapılan hataya bağlayan Başkan Atay dün “Kimse Özlem hanımla Aydın ve Efeler’e hizmet noktasında kimse aramıza giremez” şeklinde açıklama yapmış ve konunun Özlem Çerçioğlu ile ilgisi olmadığını söylemişti.

  Ancak bu gün yapılan BŞB Meclis Toplantısı’nda durumun öyle olmadığı ortaya çıktı. Bu durum, “Barış Altıntaş’ın görevden alınmasını kendisine karşı yapılan bir siyasi hamle olduğunu düşünen Çerçioğlu, Barış Altıntaş’ı meclise başkanlık yaptırarak Efeler Belediye Başkanı’na mesaj verdi ve adamına sahip çıktı” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

  BŞB Meclisi’nde gelişen bu sıcak gelişme “CHP’de çatlak” olarak da değerlendirildi. “Biz, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ile kader birliği, yol arkadaşlığı yapıyoruz. Aydın’a ve Efeler’e hizmet noktasında Topuklu Efe ile aramıza kimse giremez” diyen Fatih Atay’ın toplantıyı terk etmesi Özlem Çerçioğlu ile Fatih Atay arasında soğuk bir siyasi savaşa dönüştü.

  Öte yandan toplantıda dikkat çeken bir başka ayrıntı da “Fatih Atay'ın salonun terk etmesinin ardından Efeler Belediyesi’ndeki krizin aktörlerinden olan Çerçioğlu’nun prensi Fatih Akkentli'nin belediye meclisi öncesi verilen arada Meclis Başkanı Barış Altıntaş ile herkesin içinde selfie yapması” oldu. Akkentli sosyal medya hesabından ise sevincini “Aydın Büyükşehir Belediye Meclisimiz Barış Altıntaş başkanlığında toplandı. Çokta yakıştı hani” ifadeleri ile paylaştı.  

  Bir andan Aydın siyasi camiasında bomba etkisi yapan CHP içindeki bu tavırlaşma “Özlem Çerçioğlu ile Fatih Atay arasında kılıçlar çekildi” yorumunun yapılmasına neden oldu.

  Öte yandan Fatih Atay yaptığı açıklamada "Dün görevden aldığım Barış Altıntaş'ın meclis başkanı olarak karşımda oturmasını hazmedemedim" dedi.

  Toplantıda 13 gündem maddesi görüşüldü.