• AVRUPA’NIN ZİRVESİNE TIRMANDILAR

  Kuşadası Dağcılık İhtisas ve Spor Kulübü (KUDAK) sporcuları Rusya’da bulunan Elbruz Dağına başarılı bir tırmanış gerçekleştirdi.

  19:26:59 | 2015-07-14

  Kulüp sporcuları Mustafa AKSOY, Kamil KAYMAZ ve Aslı ALKIŞ; Kuşadası, Aydın ve Türkiye'yi temsilen Avrupa’nın en yüksek noktası olan 5642 metre yüksekliğindeki Elbruz Dağına zorlu hava şartlarında tırmandılar.

  10 Temmuz’daki ilk denemelerinde; Kamil KAYMAZ, Rus dağcılarla zirveye ulaşırken sağlık sorunlarından dolayı ana kampa dönen Aslı ALKIŞ  ve Mustafa AKSOY 12 Temmuz’da ikinci denemelerinde zirveye ulaştılar. Sporcular farklı tarihlerde olsa da başarılı bir şekilde zirveye ulaşarak hedeflerini gerçekleştirdiler.

  Yapılan araştırmalara göre kulüp sporcusu Aslı ALKIŞ (19)  zirveye ulaşan en genç Türk Kadın sporcu oldu. Daha önce de Ağrı Dağı (5137 m) Kış tırmanışı, Kilimanjaro (5895 m-Afrika), Kazbek (5044 m -Gürcistan) tırmanışları da olan Aslı ALKIŞ  bir kez daha başarıyla tırmanışını sonlandırdı.

  Kuşadası Belediyesi'nin ve Kuşadası Remax Pasha'nın desteğiyle gerçekleşen tırmanış 13 Temmuz’da son buldu.

  Kulüp sporcusu Aslı ALKIS yaptığı açıklamada; “İlk denememde elimden geleni yaptım fakat bazı sağlık problemleri yaşadığım için geri dönmek zorunda kaldım.  Bununla beraber antrönörüm beni yalnız bırakmayarak bir şans daha sundu ve ikinci denememde zirveye ulaştık, fakat yine çok zorlandım. Daha fazla antrenmana ihtiyacım olduğunu anladım. Bana destek olan kurumlara ve herkese teşekkür ederim" dedi.