• Ali Çankır: “Yoksulluğu bitireceğiz…”

  CHP iktidarında asgari ücretin 2 bin 200 lira olacağını kaydeden CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Yoksulluğu bitireceklerini, Aile sigortasıyla her aileye 1000 TL maaş bağlanacağını belirterek, “2023 Türkiyesi’nde 400 fabrika ve Ar-Ge Merkezi inşa edeceğiz.. Çokça üretip, hakça bölüşeceğiz” dedi.

  19:02:28 | 2018-06-19

  CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yaptığı açıklamada partisinin ekonomi alanında vaatlerini sıralayarak asgari ücreti 2 bin 200 lira olacağını ifade etti.

  Açıklamasında Yoksulluğu bitireceklerini, Aile sigortasıyla her aileye 1000 TL maaş yatırılacağını dile getiren CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, "2023 Türkiyesi’nde 400 fabrika ve Ar-Ge Merkezi inşa edeceğiz.." dedi.

  “HER FABRİKA BİR KALEDİR.

  ÜRETEREK SAVUNACAĞIZ ŞEHİRLERİMİZİ”

  Ali Çankır açıklamasında şöyle dedi:

  “24 Haziran sonrası 48 saat içinde OHAL’i kaldıracağız. İş dünyası hükümete ve ülkeye güven duyacak. Artık millet kemer sıkmayacak, devlet kemer sıkacak. Asgari ücret net 2 bin 200 TL olacak. Yüksek Katma Değerli Üretim Programı, Anadolu Kalkınma Kuşakları ve Merkez Türkiye Projesi, Sosyal İşletmeler ve Güç Birliği Programı sayesinde 2 milyon ek istihdam sağlayacağız. 2023 Türkiyesi’nde 400 fabrika ve Ar-Ge Merkezi inşa edeceğiz. 4 bin km demiryolu ağı öreceğiz. İşsizliği ve enflasyonu % 5’in altına indireceğiz. Kişi başına geliri 15 bin dolara çıkaracağız. Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramında aldıkları maaş kadar birer ikramiye vereceğiz. Yoksulluğu bitireceğiz. Aile sigortasıyla her aileye 1000 TL maaş yatıracağız. Çiftçilerimizin kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz. Vergi ve sigorta prim borcu olmayan bütün KOBİ’lere 1 yıl süreyle 0 faizli kredi vereceğiz. Çokça üretip, hakça bölüşeceğiz.”

  (Hasan KADİFE)