• Ali Çankır: “Güneşin zaptı yakın..”

  CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır: “Bugün bize düşen milleti kutuplaştıran, düşmanlaştıran düzeni ortadan kaldırmak, parlamenter demokrasiyi yeniden tesis etmek, üretim ekonomisine geçmek ve huzurlu bir Türkiye'yi inşa etmek için durmadan, yılmadan çalışmaya devam etmektir.”

  22:32:04 | 2018-05-21

  CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır kamuoyuna yaptığı ıçaklama ile partisinin adaylarını duyurdu. “Akın var, Güneşe akın, Güneşi zaptedeceğiz, Güneşin zaptı yakın...” diyen Başkan Çankır yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

  “Bugün itibari ile partimizin milletvekili aday listesi Genel Merkezimiz tarafından Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilmiştir. Birbirinden değerli aday adaylarımız arasından Genel Merkez yönetimimiz bir liste oluşturmuştur. Bugün bize düşen milleti kutuplaştıran, düşmanlaştıran düzeni ortadan kaldırmak, parlamenter demokrasiyi yeniden tesis etmek, üretim ekonomisine geçmek ve huzurlu bir Türkiye'yi inşa etmek için durmadan, yılmadan çalışmaya devam etmektir. Aslolan; milletin sağduyusuyla ülkenin önünü açmaktır. Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır... Bu bağlamda 27. Dönem TBMM aday listemiz; ülkemize, Aydınımıza ve partimize hayırlı, uğurlu olsun.”

  CHP’nin Aydın Milletvekili Aday Listesi şöyle:

  1- Bülent Tezcan

  2- Hüseyin Yıldız

  3- Süleyman Bülbül

  4- Mustafa İberya Arıkan

  5- Özlem Burcu Ugan Sevim

  6- Kaan Erçetin

  7- Kemal Güneri

  8- Fulya Üstündağ